KSW 49: Soldić zdemolował Kaszubowskiego, a Askham Materlę - Strefa Sztuk Walki - Świat MMA i kickboxingu w jednym miejscu
Polskie MMA

KSW 49: Soldić zdemolował Kaszubowskiego, a Askham Materlę

Wyniki z gali KSW 49, która odbyła się 18 maja, w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie. 

Walka wieczoru, starcie o pas wagi półśredniej

Roberto Soldić znokautował Krystiana Kaszubowskiego i obronił tytuł mistrzowski

Walka wieczoru i jednocześnie pojedynek mistrzowski o tytuł wagi półśredniej pomiędzy broniącym pasa, Roberto Soldiciem i
pretendentem do mistrzostwa, Krystianem Kaszubowskim, rozegrał się błyskawicznie. I chociaż wydawało się, że obaj zawodnicy
podeszli do siebie z dużą dozą respektu, Roberto Soldić szybko trafił atakującego Polaka, który po tym ciosie padł na matę.

Oficjalny wynik: Roberto Soldić pokonał Krystiana Kaszubowskiego przez TKO, (1:25), runda 1.
GALERIA ZDJĘĆ

Druga walka wieczoru, starcie o pas wagi średniej

Askham znokautował Materlę i został nowym mistrzem KSW

Starciem rewanżowym, a zarazem pojedynkiem mistrzowskim i finałem turnieju kategorii średniej był bój pomiędzy Michałem Materlą i Scottem Askhamem. Panowie mieli okazję spotkać się już w okrągłej klatce podczas gali KSW 42 i wówczas to Anglik błyskawicznie, celnym kopnięciem na wątrobę, rozprawił się z Materlą.

Tym razem Michał Materla przetrwał początkowe stójkowe ataki rywala i szybko przeniósł starcie do parteru, gdzie starał się kontrolować starcie. Askham jednak również w parterze okazał się niezwykle wymagającym rywalem.

W drugiej rundzie Anglik systematycznie i brutalnie rozbijał w stójce Materlę. Nagle jednak Polak trafił rywala potężnym ciosem, po którym Askham padł na matę. Scott przetrwał te trudne chwile i w trzeciej rudzie znokautował Michała mocnym i brutalnym kolanem.  Tym samym Scott Askham został nowym mistrzem KSW kategorii średniej.

Wynik: Scott Askham pokonał Michała Materlę przez TKO (kolano), (1:23), runda 3
GALERIA ZDJĘĆ

Karta główna:

Damian Grabowski rozbił Karola Bedorfa

Trzecim starciem w wadze ciężkiej gali KSW 49 był pojedynek pomiędzy byłym mistrzem królewskiej kategorii wagowej, Karolem Bedorfem i debiutującym w KSW, wieloletnim liderem rankingów wagi ciężkiej, Damianem Grabowskim.

Potężne wymiany w stójce obejrzała publiczność zgromadzona w Ergo Arenie. Obaj zawodnicy nie szczędzili sobie mocnych razów i dopiero w drugiej rundzie trafili na dłużej do parteru. Tam Bedorf przez długi czas kontrolował sytuację, ale Grabowski nagle odwrócił losy pojedynku, zdobył pozycję dominującą i potężnymi łokciami rozbił Karola Bedorfa.

Wynik: Damian Grabowski pokonał Karola Bedorfa przez TKO, 3:56, runda 2
GALERIA ZDJĘĆ

Norman Parke pokonał Artura Sowińskiego

W starciu byłego mistrza wagi piórkowej organizacji KSW, Artura Sowińskiego, z byłym pretendentem do tytułu w wadze lekkiej, Normanem Parke’iem, Polak próbował utrzymać pojedynek w stójce, a Irlandczyk szukał swojej szansy w zapasach i walce w parterze.

Te szachy w klatce trwały całe piętnaście minut, ale to Norman Parke okazał się skuteczniejszym zawodnikiem i wygrał walkę przenosząc ją w każdej rundzie na matę i tam kontrolując Artura.

Wynik: Norman Parke pokonał Artura Sowińskiego jednogłośną decyzją
GALERIA ZDJĘĆ

Erko Jun błyskawicznie znokautował Akopa Szostaka

W piątym boju gali KSW 49 zmierzyli się z sobą dwaj zawodnicy wywodzący się ze sportów siłowych –  Akop Szostak i Erko Jun. I chociaż starcie zaplanowane było na trzy rundy, skończyło się dosłownie chwilę po rozpoczęciu, gdy Erko Jun trafił potężnym ciosem Akopa Szostaka i dobił go w parterze.

Wynik: Erko Jun pokonał Akopa Szostaka przez TKO, 0:36, runda 1.
GALERIA ZDJĘĆMartin Zawada rozbił Thiago Silvę

Martin Zawada i Thiago Silva, dwaj zawodnicy lubiący dawać mocne i efektowne walki nie zawiedli oczekiwań podczas gali KSW 49 w Ergo Arenie.

Piękną wojnę w stójce pokazali obaj zawodnicy, ale to Martin Zawada kilka razy trafił Brazylijczyka na tyle mocno, że ten zaczął chwiać się na nogach. Thiago przetrwał trudne chwili i walczył dalej odpowiadając swoimi akcjami w stójce. Ostatecznie jednak walka dotrwała do kończącego gongu, a sędziowie zwycięzcą wskazali Polaka.

Wynik: Martin Zawada pokonał Thiago Silvę jednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-27, 29-27)
GALERIA ZDJĘĆ

Antun Račić ponownie lepszy od Pawła Polityło

W trzeciej walce gali KSW 49 kibice zobaczyli rewanżowe starcie pomiędzy pochodzącym z Chorwacji Antunem Račiciem i idącym od zwycięstwa do zwycięstwa Pawłem Polityło.

Polak od początku starał się przejąć inicjatywę w klatce wywierając presję na rywalu. W drugiej rundzie Chorwat trafił jednak mocno Pawła i zaczął dyktować warunki pojedynku. Do końca walki żaden z zawodników nie znalazł sposobu na jej skończenie przed czasem, a sędziowie orzekli zwycięstwo Račicia.

Wynik: Antun Račić pokonał Pawła Polityło niejednogłośną decyzją sędziów (29-28, 29-28, 28-29)
GALERIA ZDJĘĆ


Luis Henrique poddał Michała Andryszaka
 
Podczas drugiego starcia gali KSW 49do klatki organizacji powrócił były pretendent do tytułu mistrza wagi ciężkiej, Michał Andryszak i przywita debiutującego w niej Brazylijczyka, Luisa Henrique Barbosa de Oliveirę.

Zaskakująco potoczyło się to starcie, bowiem nie skończyło się w pierwszej rundzie, jak przewidywano przed jego rozpoczęciem. Polak od początku próbował trafiać rywala mocnymi ciosami, a Brazylijczyk szukał swojej szansy w parterze. Zapiął wówczas duszenie, które zostało przerwane, po tym jak sędzia uznał, że Michał Andryszak stracił przytomność.

Wynik: Luis Henrique pokonał Michała Andryszaka przez poddanie techniczne, 4:52, runda 2
GALERIA ZDJĘĆ

Leszek Krakowski w twardym boju wypunktował Michaela Dubois

W starciu otwierającym galę KSW 49 w Ergo Arenie, znany fanom KSW Leszek Krakowski, przywitał w okrągłej klatce organizacji debiutującego w niej Francuza, Michaela Dubois.

Całe piękno MMA mieli okazję pokazać kibicom obaj zawodnicy w klatce KSW. Była więc i walka w parterze i w klinczu i mocne wymiany w stójce, które mogły skończyć pojedynek przed czasem. Ostatecznie jednak na pełnym dystansie to Polak okazał się skuteczniejszym zawodnikiem.

Wynik: Leszek Krakowski pokonał Michaela Dubois większościową decyzją sędziów, (29-28, 29-28, 28-28)
GALERIA ZDJĘĆ

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANKIETA

Kto wygra walkę wieczoru KSW 50 w Londynie?

Zobacz wyniki

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.