Marcin Tybura w UFC! : MMA News
Wszystkie

Marcin Tybura w UFC!

Fot. Facebook/Marcin Tybura

Najlepszy polski zawodnik wagi ciężkiej, Marcin Tybura, związał się kontraktem z organizacją UFC. Fighter pochodzący z Uniejowa to były już mistrz rosyjskiej federacji M-1 Global. Jego zawodowy rekord w MMA to 13 zwycięstw i 1 porażka. Jako pierwszy informację przekazał Super Express.

Tybura ostatni raz w klatkoringu M-1 pojawił się we wrześniu ubiegłego roku. „Tybur”
pokonał wówczas Antę Deliję przez niezdolność Chorwata do kontynuowania pojedynku. 30-latek w swojej pięcioletniej karierze pokonał m.in. Damiana Grabowskiego, Konstantina Gluhova czy Szymona Bajora. – UFC chciało mnie już rok temu i wtedy zaczęły się pierwsze rozmowy. Poważnie do tematu wróciliśmy niecały miesiąc temu. Trwało to tyle, bo M-1 bardzo chciało mnie zatrzymać, mieli plany, bym walczył na gali w lutym – wyznał Tybura w rozmowie z Super Expressem.

Angaż byłego mistrza M-1 Global oznacza, że obecnie Polskę w największej organizacji MMA reprezentuje aż 12 zawodników (licząc również Petera Sobottę). W wadze ciężkiej są to: Daniel Omielańczuk, Damian Grabowski i właśnie Marcin Tybura.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.