Marcin Held oszukany w UFC! Skandaliczny werdykt odebrał zwycięstwo Polakowi
Polacy w UFC

Marcin Held oszukany w UFC! Skandaliczny werdykt odebrał zwycięstwo Polakowi

Podczas UFC Fight Night 103 w Pheonix doszło do jednej z najbardziej skandalicznych decyzji w historii amerykańskiej organizacji, a ofiarą niekompetentnych sędziów padł niestety Marcin Held (nr 1 w rankingu SSW). Polak świetnie poradził sobie z faworyzowanym Joe Lauzonem, ale w oczach dwóch sędziów tej walki nie wygrał. 

24-letni Held przez większość walki kontrolował ją na dole, świetnie sprowadzając rywala do parteru. Tam ciężko było mu skutecznie zapiąć jakąkolwiek technikę kończącą, ale dominacja Polaka była niepodważalna. Po 15 minutach mocnego pojedynku Held w geście zwycięstwa uniósł ręce ku górze i czekał na korzystny werdykt.

Pierwszy z sędziów dał wygraną tyszaninowi 30-27, ale pozostałych dwóch było zdania, że 29-28 wygrał ten pojedynek Lauzon. Polak był rozgoryczony werdyktem, a Amerykanin sam się z nim nie zgodził, dając wywiad świeżo po walce Jonowi Anikowi w oktagonie. „J-Lau” przyznał: – Nie zgadzam się z tą decyzją, ja również zostałem kiedyś oszukany. To Marcin wygrał, a nie ja. Jest super twardy, świetnie zajmuje pozycje. Ma świetne jiu jitsu, to nie moje imię powinno zostać wyczytane.

Zobacz statystyki z walki Held – Lauzon:

Held - Lauzon stastystyki

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ANKIETA

Kto wygra walkę wieczoru KSW 65?

Zobacz wyniki

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.