Muhammad Ali nie żyje [Boxing News]
Wszystkie

Muhammad Ali nie żyje

W wieku 74 lat zmarł Muhammad Ali. Trzykrotny mistrz świata w wadze ciężkiej odszedł ze świata po długiej chorobie, a do zgonu doszło w szpitalu w Phoenix. Uważany za najlepszego pięściarza w historii światowego boksu Ali od ponad 30 lat zmagał się z chorobą Parkinsona.

Ali, znany pierwotnie jako Cassius Clay, to złoty medalista olimpijski w wadze półciężkiej z Rzymu (1960). W finale turnieju zaledwie 18-letni Amerykanin pokonał na punkty Zbigniewa Pietrzykowskiego. Po sukcesie we Włoszech przeszedł on na zawodowstwo i 4 lata później zdobył on pierwszy tytuł mistrza świata wszechwag, pokonując Sony’ego Listona. Później tytuł czempiona Ali wywalczył jeszcze dwukrotnie, łącznie broniąc pasa aż 19 razy. Do historii boksu na stałe wpisały się jego pamiętne boje z George’em Foremanem i Joe Frazierem.

Ali zawodową karierę zakończył w 1981 roku. Jego rekord to 56 wygranych (37 przez nokaut) oraz 5 porażek.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.