FEN 13: Łebkowski lepszy od Hallmanna, wielkie emocje w Gdyni
Wszystkie

FEN 13: Łebkowski lepszy od Hallmanna, wielkie emocje w Gdyni

fot. FEN

Gala FEN 13 przeszła do historii. W Gdynia Arena kibice zobaczyli 13 pojedynków – 8 w MMA, 5 w formule K-1. W najważniejszej walce wydarzenia Kamil Łebkowski pokonał na punkty Piotra Hallmanna. Ważne zwycięstwa zanotowali także Marian Ziółkowski, Michał Wlazło czy Artur Bizewski.

W karcie wstępnej kibice mogli obejrzeć szybkie pojedynki. Już w pierwszym  z nich, pomiędzy Pawłem Korydlewiczem a Karolem Trzebiatowskim, to gilotyna tego pierwszego okazała się skuteczna. Szybki nokaut w kolejnym pojedynku zanotował Jakub Rajewski, który nie dał szans Filipowi Sadowskiemu.

Małą niespodziankę podczas FEN 13 sprawił 42-letni Ireneusz Szydłowski. Zawodnik Baltic Fighters Gdańsk pokonał faworyzowanego Bartosz Chyrka przez techniczny nokaut w 2. rundzie i zanotował szóstą zawodową wygraną w MMA. Dla zawodnika Beltor Team występ przed własną publicznością nie był udanym debiutem w federacji FEN.

W karcie głównej świetne pojedynki dali kickboxerzy. Niesiony głośnym dopingiem Jarosław Daschke pokonał zdecydowanie na punkty Marcina Stopkę, notując drugą wygraną w szeregach federacji Fight Exclusive Night. Świetne show zagwarantowała kibicom walka kobiet, w której Róża Gumienna zmierzyła się z Kamilą Bałandą. Po większościowej decyzji sędziów to Gumienna okazała się zwyciężczynią tej konfrontacji.

Jarosław Daschke pok. Marcina Stopkę

Wyrównany przebieg miał również pojedynek Artura Bizewskiego z Agoga Gym Lębork z Marcinem Szrederem z Palestry Warszawa. Po trzech twardych rundach sędziowie wskazali na zwycięstwo „Bizona”, który pozostał niepokonany w karierze zawodowca. Z starciu Kryspina Kalskiego z Gdyni z Arkadiuszem Wrzoskiem z Warszawy arbitrzy również mieli ciężki orzech do zgryzienia, aby wskazać zwycięzcę. W tym celu zarządzili więc rundę dodatkową, a której minimalnie lepszy okazał się Wrzosek.

Artur Bizewski pok. Marcina Szredera

Pierwszą wygraną w federacji FEN zanotował w Gdyni Michał Wlazło (nr 10 w rankingu SSW). W derbowym pojedynku zawodnik Forfitu Gdańsk pokonał byłego fightera KSW, Marcina Gułasia z klubu Piranha Grappling. Znany kickboxer po początkowych problemach w 1. rundzie, w kolejnej wykazał się lepszą kondycją i zasypał swojego rywala gradem ciosów w parterze, notując kolejną wygraną w karierze przez TKO.

Niestety, licznie zgromadzeni w gdyńskiej hali fani Jacka Krefta (nr 10 w rankingu SSW) przeżyli zawód. Zawodnik Beltor Team przegrał przez duszenie trójkątne nogami w 1. rundzie z Marianem Ziółkowskim (nr 9 w rankingu SSW) i zanotował czwartą porażkę w zawodowej karierze. Przegrana z warszawianinem oznacza też znaczne oddalenie się do głównego celu gdyńskiego wojownika, którym było starcie o pas mistrzowski FEN w wadze lekkiej.

W walce wieczoru, zgodnie z przewidywaniami, nie zabrakło emocji. Znany z występów w UFC, Piotr Hallmann debiutując w nowej kategorii wagowej (do 66 kg) zmierzył się z będącym na fali dziewięciu wygranych Kamilem Łebkowskim (nr 4 w rankingu SSW). „Bomba” od samego początku dyktował warunki w tej konfrontacji. Wojownik z Białej Podlaskiej trafiał celniej, lepiej ruszał się na nogach i skutecznie punktował „Płetwala”, którego twarz dobitnie mówiła o trudach tego pojedynku. Po wygranej walce 28-latek w klatkoringu oświadczył się swojej dziewczynie.

Wyniki gali Fight Exclusive Night 13:

Walki wieczoru:

MMA, -66 kg: Kamil Łebkowski pokonał jednogłośnie na punkty Piotra Hallmanna.

MMA, -70 kg: Marian Ziółkowski pokonał przez poddanie w 1. rundzie (trójkąt nogami) Jacka Krefta.

Karta główna:

MMA, +93 kg: Michał Wlazło pokonał przez TKO w 2. rundzie Marcina Gułasia.
K-1, +93 kg: Arkadiusz Wrzosek pokonał po dogrywce Kryspina Kalskiego.
K-1, -98 kg: Artur Bizewski pokonał większościową decyzją sędziów Marcina Szredera.
K-1, -65 kg: Róża Gumienna pokonała większościową decyzją sędziów Kamilę Bałandę.
K-1, -70 kg: Jarosław Daschke pokonał jednogłośnie na punkty Marcina Stopkę.
MMA, -68 kg: Bartłomiej Kopera pokonał przez poddanie w 1, rundzie (balacha) Nikodema Szymańskiego.

Karta wstępna:

MMA, -77 kg: Ireneusz Szydłowski pokonał przez TKO w 2. rundzie Bartosza Chyrka.
MMA, -77 kg: Kamil Gniadek pokonał przez poddanie w 2. rundzie (duszenie zza pleców) Klemensa Ewalda.
MMA, -66 kg: Aleksander Georgas pokonał przez poddanie w 2. rundzie (kimura) Roberta Rajewskiego Jr.
K-1, -70 kg: Jakub Rajewski pokonał przez TKO w 1. rundzie Filipa Sadowskiego,
MMA, -80 kg: Paweł Kordylewicz pokonał przez poddanie w 1. rundzie (duszenie gilotynowe) Karola Trzebiatowskiego.

Większość walk gali FEN 13 Summer Edition można obejrzeć na stronie polsatsport.pl >>>

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.