Wygrana Marcina Łazarza - Czy następna walka będzie o pas? - Strefa Sztuk Walki - Świat MMA i kickboxingu w jednym miejscu
Beltor News

Wygrana Marcina Łazarza – Czy następna walka będzie o pas?

Ostatnia gala FEN 44 dostarczyła nam mnóstwo emocji między innymi dzięki zaciętemu starciu w kategorii do 93 kilogramów! Zawodnik Beltor Team, Marcin Łazarz zwyciężył niejednogłośną decyzją sędziów z młodym i utalentowanym Bartoszem Szewczykiem.

Pierwsza runda toczyła się w mocnych, stójkowych wymianach w centralnej części klatki. Początkowo inicjatywę przejął Szewczyk. W ostatniej minucie rundy Łazarz czysto trafił rywala i precyzyjnym ciosem, posłał go na deski, lecz ten po sekundzie wstał, by zostać momentalnie wciśniętym w siatkę przez Łazarza.

Drugą odsłonę Szewczyk rozpoczął z większym respektem, aktywnie pracując lewym prostym. Wymiany bokserskie były głównym motywem przewodnim tej rundy, czego efektem pod koniec starcia było rozcięcie na twarzy Szewczyka. Cała runda była bardzo wyrównana i obaj udowodnili, że odrobili pracę domową z szermierki na pięści.

Runda trzecia to spokojne i stanowcze wywieranie presji przez Łazarza. Po przejętym kopnięciu Marcin wywrócił Bartosza, zdobywając kontrolę pleców, jednak ten znów uciekł do pełnego dystansu. W drugiej fazie ostatniej rundy sędzia zatrzymał pojedynek przez faul Szewczyka. Kopnięcie w krocze spowodowało krótką przerwę, którą wykorzystał na dojście do siebie Marcin Łazarz. Po wznowieniu kolejnym precyzyjnym uderzeniem popisał się zawodnik Beltor Team i lewym sierpowym posłał na deski Szewczyka. Po szybkim podniesieniu i klinczu udało mu się przeczekać do końca rundy.

W swojej ocenie tego pojedynku sędziowie byli niejednomyślni (29-28, 28-29, 29-28). Finalnie to ręka Marcina Łazarza została uniesiona do góry i to on mógł cieszyć się ze zwycięstwa, mimo że nie był faworytem tego starcia. Zwycięzca walki podkreślił, że czeka na walkę o pas mistrzowski federacji FEN.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Marcin Lazarz MLA (@champ2015ml)

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.