Rafał Kijańczuk: Walczę w sposób efektowny i taki, który cieszy oko
Beltor News

Rafał Kijańczuk: Walczę w sposób efektowny i taki, który cieszy oko

Rafał Kijańczuk z Team Beltor już 15 czerwca zadebiutuje w federacji FEN i na gali w Ostródzie zmierzy się z Adamem Kowalskim. „Kijana” w rozmowie z Polsatem Sport wyznał, że nie obawia się doświadczenia swojego przeciwnika. 

Kijańczuk to odkrycie 2018 roku w polskim MMA i laureat „Heraklesa” w tej kategorii. Zawodnik z Chełma ostatni pojedynek stoczy 30 marca, kiedy przegrał walkę o pas kategorii półciężkiej organizacji M-1 Global. – Potrzebowałem troszkę odpoczynku po ostatniej walce, aby zregenerować organizm. Po ogłoszeniu pojedynku dla organizacji FEN wróciłem na salę i rozpocząłem przygotowania. Oczywiście przygotowania odbyły się w klubie Berkut WCA Fight Team. Miałem okazję trenować i sparować z zawodnikami pokroju Janka Błachowicza, Daniela Omielańczuka czy Piotra Strusa, którzy również mieli zaplanowane pojedynki – wyznał.

Choć silnie bijący 26-latek nie nastawia się na nokaut, to w starciu z Kowalskim będzie chciał pokazać najlepszą wersję samego siebie. – Wiem, że ma dwa razy więcej walk ode mnie i jest ode mnie bardziej doświadczony. Będzie to swojego rodzaju konfrontacja młodości z doświadczeniem. Skupiam się na tym, żebym to ja dobrze wypadł i więcej informacji o nim nie za bardzo potrzebuje – dodał.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANKIETA

Czy Joanna Jędrzejczyk pokona Weili Zhang?

Zobacz wyniki

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.