Rafał Kijańczuk przed FEN 26: Głód walki mam zawsze. Teraz jest po prostu jeszcze większy
Beltor News

Rafał Kijańczuk przed FEN 26: Głód walki mam zawsze. Teraz jest po prostu jeszcze większy

Rafał Kijańczuk z Team Beltor na FEN 26 we Wrocławiu, 12 października, zmierzy się z Marcinem Zontkiem. „Kijana” do klatki powróci po dwóch tegorocznych porażkach – z Chadisem Ibragimowem i Adamem Kowalskim

W rozmowie z Maciejem Turskim z Polsatu Sport zawodnik Berkut WCA Fight Team opowiedział o przyczynach porażki z Kowalskim i swoim nastawieniu przed konfrontacją z doświadczonym Zontkiem. –  Chcę iść dalej do przodu i nie chcę oglądać się za siebie. Jak to wyglądało? Po prostu źle. Nie mogłem później nawet tego oglądać. Co ja tam wyprawiałem… Zimny prysznic, naprawdę solidna nauczka – powiedział Kijańczuk. – Z pewnością brak doświadczenia też miał znaczenie. Adam miał go zdecydowanie więcej i to też mu pomogło – dodał.

Najbliższy rywal Kijańczuka – Marcin Zontek to weteran polskiego MMA i jeden z najbardziej doświadczonych wojowników FEN. Strażak z Kamiennej Góry ma na swoim koncie już 8 pojedynków pod szyldem federacji organizacji. popularny „Zonti” próbował swoich sił również w kategorii ciężkiej – podczas FEN 23 zmierzył się z Marcinem Sianosem. Poprzednio, w maju 2018 roku, bez problemu rozprawił się z Tonim Valtonenem.

– Głód walki mam zawsze. Teraz jest po prostu jeszcze większy. On jest lokalnym zawodnikiem, cieszy się w tamtym rejonie popularnością, a ja chciałem walkę, którą dostałem. Teraz jest tendencja do brania walk na odbudowanie. Ja tak nie chcę, nie chcę bić się z „ogórkami”. Ja szukam wyzwań, niebezpieczeństwa i właśnie takie wyjście ze strefy komfortu zapewnia rozwój – powiedział

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANKIETA

Czy Joanna Jędrzejczyk pokona Weili Zhang?

Zobacz wyniki

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.