Polish Power [Styczeń]: Wybierz najlepszego zawodnika miesiąca!
Wszystkie

Polish Power [Styczeń]: Wybierz najlepszego zawodnika miesiąca!

Styczeń, pomimo iż dopiero otworzył 2017 rok w sportach walki, to już obfitował w kilka ciekawych gal, na których dobrze zaprezentowali się reprezentanci Polski. Do ważnych wydarzeń należy zaliczyć choćby występy Marcina Helda na UFC w Phoenix czy Michała Andryszaka na ACB 52 we Wiedniu. W Polsce dużym echem odbiła się gala FEN 15 Finale Strike w Lubinie. Oto nasi kandydaci do miana zawodnika miesiąca.

MARCIN HELD (NR 1 W RANKINGU SSW)

Marcin Held (2)

Held w drugiej walce dla UFC zaprezentował się ze znakomitej strony i w oczach większości kibiców wygrał pojedynek z doświadczonym Joe Lauzonem. Innego zdania byli jednak sędziowie, przyznając niejednogłośne zwycięstwo Amerykaninowi. Wielki skandal stał się faktem. Nawet Lauzon pogratulował Polakowi wygranej walki i nie mógł zrozumieć decyzji arbitrów. Druga porażka mocno skomplikowała sytuację zawodnika z Tych w UFC, ale otrzymał on zapewnienie, że czeka go jeszcze na pewno jedna szansa walki dla światowego giganta MMA.

Przeczytaj więcej na ten temat >>>

 

MICHAŁ ANDRYSZAK (NR 5 W RANKINGU SSW)

Michał Andryszak ACB

Kapitalnie w federacji Absolute Championship Berkut prezentuje się Michał Andryszak. Zawodnik Ankosu MMA Poznań na gali we Wiedniu zdemolował kolejnego rywala, dobrze znanego polskim fanom Denisa Smoldareva. Polak znokautował w 1. rundzie Estończyka soczystym kolanem, a tą wygraną zapewnił sobie walkę mistrzowską o pas wagi ciężkiej. Zwycięstwo odniesione w Austrii przedłużyło serię wygranych „Longera” do czterech.

Przeczytaj więcej na ten temat >>>

 

ALBERT ODZIMKOWSKI (NR 9 W RANKINGU SSW)

albert-odzimkowski-fen8-walkout

W jednym z najciekawszych starć gali FEN 15 Final Strike w Lubinie kibice zobaczyli mocny pojedynek Alberta Odzimkowskiego z Oskarem Somerfeldem. Po trzech rundach górą był „Złoty”, który zanotował kolejną wygraną w federacji FEN. Odzimkowski dzięki zwycięstwu wywalczył szansę bicia się o pas wagi półśredniej Fight Exclusive Night podczas marcowej gali na warszawskim Torwarze, ale z powodu złamania ręki w walce z Somerfeldem musiał z niej zrezygnować.

Przeczytaj więcej na ten temat >>>

 

KAMIL GNIADEK

Kamil Gniadek pok. Klemensa Ewalda

„Undertaker” idzie za ciosem w FEN. Podczas gali w Lubinie były zawodnik KSW nie dał szans doświadczonemu Francuzowi Vincentemu del Guerrze i poddał go już w 1. rundzie skrętówką. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo zawodnika Berserker’s Team Szczecin, a ogólnie już jedenaste w karierze. Kamil Gniadek ostatecznie zastąpi Alberta Odzimkowskiego i 11 marca na Torwarze zmierzy się z Pawłem Żelazowskim o pas kategorii do 77 kg.

Przeczytaj więcej na ten temat >>>

 

PAWEŁ BISZCZAK

Paweł Biszczak

Walka wieczoru gali FEN 15 nie rozczarowała. W starciu kickboxerów – Pawła Biszczaka i Wojciecha Wierzbickiego kibice mogli zobaczyć wszystko to, co najlepsze w K-1. Kopnięcia, obrotówki, kombinacje bokserskie – przez pięć rund prawdziwego bombardowania w Lubinie. Decyzją sędziów, ale niejednogłośną, zwycięzcą został Biszczak i na jego biodra trafił pas mistrzowski FEN w wadze do 77 kg. Nowy mistrz federacji to m.in. mistrz świata K-1 z 2014 roku oraz wielokrotny mistrz Polski w karate kyokushin i kickboxingu.

Przeczytaj więcej na ten temat >>>

WIDEO: Jak wyjść z opresji w przepychance z napastnikiem? Zobacz technikę od naszych ekspertów

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.