Mistrz FEN pewny przewagi nad czempionem Babilon MMA
Polskie MMA

Mistrz FEN pewny przewagi nad czempionem Babilon MMA. „Nie ma na mnie argumentów!”

Stać mnie na to, aby pokonać Daniela Rutkowskiego i w stójce, i parterze. W karierze miałem lepszych rywali, a do tej walki szykowałem się z lepszymi sparingpartnerami. Po prostu jestem lepszy od „Rutka”, a on nie ma na mnie argumentów! – mówi Adrian Zieliński przed walką wieczoru gali Babilon MMA 10: Podziemny Krąg, która odbędzie się 26 października w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Do hitowego pojedynku między mistrzem Fight Exclusive Night Adrianem Zielińskim i mistrzem Babilon MMA Danielem Rutkowskim pozostał niecały miesiąc. Przygotowania bohaterów pierwszej na świecie podziemnej gali Mieszanych Sztuk Walki idą pełną parą.

Czuję się faworytem tej walki i cieszę, że spełniam marzenie o unifikacji pasów w kategorii piórkowej. Może i waga schodzi mi ciężko, nie ukrywam tego, ale dam radę. To kolejny wielki krok w mojej karierze i sam jestem ciekawy, co wydarzy się później. Mam ogromne doświadczenie w MMA i muay thai oraz formułach low-kick i K-1, walczyłem na Mistrzostwach Świata i Europy. Daniel Rutkowski trenował zapasy, ale to będzie za mało – zapewnia pochodzący z Olsztyna Adrian Zieliński.

Wojownik z Arrachiona ma rekord 19-8 w MMA, zaś Daniel Rutkowski 8-2. W tym roku Adrian Zieliński stoczył 2 walki i obie wygrał. Najpierw pokonał w 1. rundzie Kamila Łebkowskiego, a następnie w pojedynku o pas FEN pokonał w 2. rundzie Brazylijczyka Fabiano Silvę. Tymi wygranymi przerwał serię 3 porażek.

Jestem na takim etapie kariery, że nie mogę obawiać się walki z „Rutkiem”. Wystarczy spojrzeć m.in. na to, z kim ja się biłem, a jakich rywali miał Rutkowski. Oczywiście, w walce w oktagonie może wydarzyć się wszystko, ale na papierze wszystko przemawia ze mną. Daniel nie będzie miał argumentów, by wygrać w Wieliczce. Amerykanie, Rosjanie, Brazylijczyk, kilku mocnych Polaków itd. To są moi przeciwnicy. Dopiero w Wieliczce Rutkowski zobaczy co to znaczy stać oko w oko w klatce z naprawdę wymagającym rywalem – podkreślił 32-letni Adrian Zieliński.

Karierę w sztukach walki zaczął trochę przypadkowo. W okresie młodości mieszkał w Ostrowi Mazowieckiej, zaś po pewnym czasie wrócił do Olsztyna, gdzie musiał pokazać swój charakter.

Zacząłem od muay-thai, walczyłem w kickboxingu, a później przyszedł czas na MMA. Już niemal 10 lat jestem w tym sporcie, ale nigdy nie powiem, że nauczyłem się już wszystkiego i jestem ekspertem w każdej dziedzinie. Tak po prostu się nie da, zbyt wiele innych dyscyplin składa się na MMA, by w każdej dojść do perfekcji. Wiem jednak, że moja klasa sportowa jest większa od umiejętności Daniela Rutkowskiego. Stać mnie go pokonać i w stójce, i parterze. W karierze miałem lepszych rywali, a do tej walki szykowałem się z lepszymi sparingpartnerami, którzy mocno dają mi w kość na treningach. Pojadę do Wieliczki jak po swoje dwa trofea, chociaż przygotowuję się jak do najcięższej walki w życiu – zapowiada były mistrz wagi lekkiej federacji PLMMA.

Gala w Komorze Warszawa 125 metrów będzie wielką atrakcją dla zawodników i kibiców, ale też ogromną niewiadomą dla fighterów.

Fajne doświadczenie, coś zupełnie nowego. Ostatnio biłem się na powietrzu na gali w Ostródzie i było całkiem przyjemnie. Teraz podziemna walka w Wieliczce. Miło będzie efektownie zwyciężyć. Rutkowski ma niezłe tylko zapasy, nic mocnego więcej u niego nie widzę. Ale też jest mistrzem i na pewno go nie lekceważę. Chcę wrócić do Olsztyna z dwoma trofeami, to mój cel – zakończył pewny siebie Adrian Zieliński.

Na galę Babilon MMA 10: Podziemny Krąg organizator Tomasz Babiloński razem z Pawłem Jóźwiakiem z Fight Exclusive Night przygotowali kilka niespodzianek, bardzo ciekawie zapowiada się swoisty trójmecz polsko-brazylijski, Krzysztof Gutowski spotka się z Rafaelem Macedo, Łukasz Brzeski z pogromcą Michała Kity – Ednaldo Oliverią, zaś Adrian Błeszyński z Diego Diasem.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANKIETA

Kto wygra na FEN 28?

Zobacz wyniki

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.