Najefektowniejsze połączenia suplementów [Trec Magazine]
Wszystkie

Najefektowniejsze połączenia suplementów [Trec Magazine]

Wiadomo nie od dziś, że łączenie różnych składników, daje często o wiele lepszy efekt, niż działanie każdego z nich z osobna. Podobnie jest w przypadku suplementów. Warto znać ich najoptymalniejsze kombinacje, aby móc osiągać jeszcze lepsze rezultaty.
WYTRZYMAŁOŚĆ

Beta Alanina + BCAA

Beta Alanina zwiększa stężenie karnozyny w mięśniach, przez co mogą one pracować dłużej i intensywniej. Karnozyna stabilizuje w nich również poziom pH, zmniejszając ilość wytworzonego kwasu mlekowego. Już po miesiącu stosowania 4 gramów Beta Alaniny dziennie, jej poziom w mięśniach wzrasta o 60%. Natomiast dodatek BCAA chroni je przed katabolizmem, jednocześnie stanowiąc źródło energii. Biorąc pod uwagę fakt, że najlepsze efekty stosowania Beta Alaniny zauważa się po upływie 4-6 tygodni, warto zacząć przyjmować ją wraz z BCAA już dwa miesiące przed ważnymi zawodami.

BELTOR WIDEO: Sprawdźcie, jak było w Warszawie na tegorocznych targach FIWE 

Kwasy tłuszczowe MCT L-karnityna

Połączenie szczególnie dobre dla osób będących na diecie niskowęglowodanowej. Kwasy tłuszczowe MCT, dzięki swojej budowie, trafiają bezpośrednio do mitochondriów, gdzie są wykorzystywane do produkcji energii. Karnityna, natomiast powoduje większe utlenianie kwasów tłuszczowych. Innymi słowy – ornityna transportuje kwasy tłuszczowe (rozkładając tkankę tłuszczową) do mitochondriów, gdzie te biorą następnie udział w produkcji ATP – czyli paliwa dla naszych mięśni. L-karnityna spowalnia również zużycie glikogenu mięśniowego. Łącząc zatem MCT z L-karnityną, otrzymujemy natychmiastowe źródło energii (MCT) wraz ze zwiększoną wytrzymałością (L-karnityna). Takie połączenie sprawdzi się szczególnie dobrze podczas treningu trwającego więcej, niż 45 minut.

MASA

Odżywka białkowo-węglowodanowa + kreatyna

Połączenie odżywki białkowo-węglowodanowej i kreatyny to najszybsza droga do sporych przyrostów mięśniowych. Z takiego duetu skorzystają szczególnie osoby, dla których przybranie paru kilogramów mięśni to niemałe wyzwanie. Duża porcja kalorii, jaka znajduje się w porcji gainera, zapewni nadwyżkę kaloryczną. W ten sposób waga zacznie rosnąć, a kreatyna przyspieszy znacznie ten proces, dzięki swojemu anabolicznemu działaniu. Przy suplementacji kreatyną nasze treningi stają się bardziej intensywne, a nasza siła rośnie w zaskakującym tempie. Dlatego, jeśli chodzi o zwiększanie masy mięśniowej, takie połączenie nie ma sobie równych.

Boostery hormonów anabolicznych + odżywka białkowa

Powyższa opcja sprawdzi się lepiej dla sportowców, którzy mają już za sobą kilka lat ćwiczeń. Suplementacja składnikami takimi jak tribulum, buzdyganek, GABA czy DAA, spowoduje znaczny wzrostu naturalnego wydzielania hormonów anabolicznych. Odżywki, zawierające wspomniane składniki, skutecznie podnoszą poziom testosteronu i hormonu wzrostu, wprowadzając organizm w nieustanny stan anabolizmu. Skupia się on wtedy głównie na regeneracji i budowaniu nowych włókien mięśniowych. Skoro tempo syntezy włókien mięśniowych wzrasta, konieczne jest zagwarantowanie odpowiedniej ilości budulca w postaci odżywki białkowej. Zwiększenie spożycia białka do nawet 3 gramów na kilogram masy ciała spowoduje szybki przyrost masy mięśniowej, przy jednoczesnym zachowaniu minimalnej ilości tkanki tłuszczowej.

REDUKCJA

L-karnityna + termogenik

W celu pozbycia się tkanki tłuszczowej, należy zadziałać dwufazowo. Po pierwsze, zintensyfikować pozytywne efekty treningu poprzez zastosowanie suplementu zwiększającego temperaturę ciała, zawierającego dodatkowo substancje zwiększające utlenianie kwasów tłuszczowych. To spowoduje, że efekty treningu będą o wiele szybsze. Po drugie, warto zadbać o to, aby w ciągu całego dnia organizm stopniowo pozbywał się tkanki tłuszczowej. Dzięki dodatkowi L-karnityny będzie on pobierał cześć energii potrzebnej do codziennego funkcjonowania (trawienie czy oddychanie) właśnie z tkanki tłuszczowej.

SIŁA

Jabłczan kreatyny + boostery hormonów anabolicznych

Nic nie zwiększa siły bardziej, niż ciężki trening i wysoki poziom testosteronu. Dodatkowo, kiedy zastosujemy jabłczan kreatyny – bardzo stabilną formę kreatyny, która nie powoduje retencji wody – procesy energetyczne w mięśniach będą zachodzić o wiele wydajniej, przyśpieszając tym samym wzrost siły i mocy mięśni.

Więcej ciekawych treści w najnowszym wydaniu Trec Magazine! A w nim:
Majewski Trenuje opowiada o tym, w jaki sposób motywując zmienia życie innych,
✔ rozmaite zastosowania treningu sprinterskiego
✔ w jaki sposób działa połączenie resweratrolu i L-leucyny
Michał Karmowski opowiada o roli mentora na siłowni i w życiu,
oraz trening pośladków dla mężczyzn, rola insuliny w sporcie oraz precyzyjna redukcja tkanki tłuszczowej.

trec-magazine-listopad

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.