FEN 14: Szymański traci pas, Sarara mistrzem
Wszystkie

FEN 14: Szymański traci pas, Sarara mistrzem

W katowickim Spodku odbyła się 14. gala federacji FEN. W głównej walce Roman Szymański (nr 7 w rankingu SSW) stoczył pięciorundową bitwę z Brazylijczykiem Joiltonem Santosem, którą ostatecznie przegrał i stracił pas mistrza wagi lekkiej. Tytuł czempiona w wadze crusier w K-1 wywalczył z kolei Tomasza Sarara, który zwyciężył Holendra Dennisa Stolzenbacha.

Gala w Katowicach rozpoczęła się od mocnego uderzenia zawodników najniższej kategorii. W wadze koguciej Kamil Selwa udowodnił swoją wyższość nad Piotrem Olszynką. W karcie wstępnej kibice zobaczyli również powrót na zwycięską ścieżkę Alberta Odzimkowskiego. „Złoty” w 3. rundzie walki poddał Mateusza Strzelczyka duszeniem zza pleców.

Karta główna rozpoczęła się od kolejnego sprawdzianu w MMA kulturysty Akopa Szostaka. Ten niestety nie zdołał pokonać Czecha Martina Chudeja i sam już w 1. rundzie padł po ciosach dużo większego rywala. Dla Szostaka porażka na FEN 14 była drugą w karierze, a on sam poważnie myśli teraz o zmianie kategorii wagowej. Kolejny ważny test zdał były strongman Tyberiusz Kowalczyk. „Tyberian” poddał duszeniem gilotynowym doświadczonego Tomasza Czerwińskiego i zanotował trzecią zawodową wygraną.

Zobacz skróty najważniejszych walk gali FEN 14!

W pojedynkach kickboxerskich ważne wygrane zanotowali Kamil Jenel, który bezkarnie okopał nogi Pavla Oboznego oraz Paweł Biszczak, który wraz z Tomaszem Gromadzkim dał niesamowite show tego wieczoru. Z kolei ulubieniec publiczności, Paweł Hadaś dopisał do swojego rekordu w MMA siódme zawodowe zwycięstwo, dzięki poddaniu na Pawle Brandysie.

Niestety, passę ośmiu zwycięstw z rzędu Romana Szymańskiego przerwał na FEN 14 Joilton Santos. Brazylijczyk miał przewagę fizyczną nad Polakiem, którą sprawnie wykorzystał na przestrzeni pięciu mistrzowskich rund. Polak stracił pas Fight Exclusive Night w wadze lekkiej. Z kolei historycznym czempionem federacji w formule K-1 został utytułowany Tomasz Sarara. Podopieczny Ernesto Hoosta pokonał w Katowicach Dennis Stolzenbacha przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Oto pełne wyniki gali FEN 14 w katowickim Spodku:

Walka o pas FEN w wadze cruiser:
K-1 -95 kg: Tomasz Sarara pok. Dennisa Stolzenbacha przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Walka o pas FEN w wadze lekkiej:
70 kg: Joilton Santos pok. Romana Szymańskiego przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Karta główna:
84 kg: Paweł Hadaś pok. Pawła Brandysa przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3.
K-1 -77 kg: Paweł Biszczak pok. Tomasza Gromadzkiego przez jednogłośną decyzję (po dogrywce).
K-1 -77 kg: Kamil Jenel pok. Pavla Oboznego przez TKO, runda 2.
84 kg: Andrzej Grzebyk pok. Alexeya Repalova przez TKO, runda 1.
+93 kg: Tyberiusz Kowalczyk pok. Tomasza Czerwińskiego przez poddanie (gilotyna), runda 1.
+93 kg: Martin Chudej pok. Akopa Szostaka przez TKO, runda 1.

Karta wstępna:
77 kg: Albert Odzimkowski pok. Mateusza Strzelczyka przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 3.
77 kg: Łukasz Stanek pok. Adriana Błeszyńskiego przez poddanie (balacha na kolano), runda 2.
61 kg: Kamil Selwa pok. Piotra Olszynkę przez jednogłośną decyzję.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.