DSF 14: Le Banner kontuzjowany – Graham zmierzy się z Różalskim
Kickboxing

DSF 14: Le Banner kontuzjowany – Graham zmierzy się z Różalskim

Australijska gwiazda sportów walki Peter „The Chief” Graham zastąpi kontuzjowanego Jerome’a Le Bannera w walce wieczoru gali DSF Kickboxing Challenge 14. To zastępstwo gwarantuje starcie na najwyższym światowym poziomie K-1.

 Dla żadnego zawodnika zmiana przeciwnika na kilka dni przed walką nie jest dobra, ale muszę pochwalić federację za zagwarantowanie takiej klasy zastępstwa. Wiedziałem od dawna, że w wypadku kontuzji jednego z nas do gry wejdzie Peter. Bardzo profesjonalne podejście. Graham to wielkiej klasy wojownik. Przegrałem wtedy z kontuzją. Teraz mam nadzieję, że będzie inaczej. Jedno się nie zmienia – czy Le Banner, czy Graham, to damy sobie mocno po pyskach – tak Marcin Różalski podsumował zmianę przeciwnika.

Plan B został wymyślony przez Sławomira Dubę, prezesa federacji DSF.

– Dla nas gala na Torwarze to najważniejsze wydarzenie w historii naszej federacji. Nie mogliśmy pozwolić sobie na ryzyko, że walka wieczoru się nie odbędzie. Mamy zbyt duży szacunek dla naszych kibiców, żeby nie dać im tego, na co się nastawiają. Dlatego – o czym mówiłem już od jakiegoś czasu – szykowaliśmy plan awaryjny na wypadek kontuzji jednej z dwóch gwiazd. Peter Graham od kilku miesięcy przygotowywał się normalnie do tej walki. Niezależnie od sytuacji i tak byłby naszym gościem. Docelowo miał zmierzyć się ze zwycięzcą tego pojedynku. Teraz być może sam będzie bohaterem tej walki wieczoru. Myślę, że sportowo widowisko nic na tym nie straci, a śmiem twierdzić, że może jeszcze zyskać! Przyjeżdża zawodnik światowej klasy, z którym Różal ma niewyjaśnione zatargi z KSW – oświadczył prezes DSF Kickboxing Challenge.

42 letni Peter Graham jest dobrze znany polskim fanom sportów walki. Na galach KSW pokonał “Różala” i Mariusza Pudzianowskiego. Przegrał z Karolem Bedorfem. Lista jego osiągnięć w K-1 jest imponująca. Pokonał m.in. takich zawodników jak Sam Greco, Mark Hunt, Badr Hari i Paweł Słowiński. Oto jego wybrane sukcesy:

  • 1999: Mistrz Australii Kyokushin w kategorii open
  • 2000: Amatorski Mistrz Świata WKBF w wadze superciężkiej
  • 2002: Zawodowy Mistrz Świata WKBF w wadze superciężkiej
  • 2003: K-1 World Grand Prix w Melbourne – 1. miejsce
  • 2004: Kings of Oceania – 1. miejsce
  • 2005: Kings of Oceania – 1. miejsce
  • 2010: Zawodowy Mistrz Świata ISKA w wadze ciężkiej

Transmisja z gali DSF Kickboxing Challenge 14 na żywo w Canal+ Sport 2 oraz NC+ GO, a także na platformie Player.pl i całkowicie za darmo na DSFLIVE.com poza granicami Polski. Bilety w cenie od 70 PLN są dostępne w serwisie TicketClub i na stronie DSF14.com.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.