Andrzej Grzebyk: Teraz jednak już nic mnie nie powstrzyma
Wszystkie

Andrzej Grzebyk: Teraz jednak już nic mnie nie powstrzyma

Thiago Vieira (10-2, 9 KO, 1 SUB) będzie rywalem Andrzeja Grzebyka (12-3, 5 KO, 3 SUB) podczas gali Fight Exclusive Night 21. Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski federacji w kategorii średniej. Polak zdaje sobie sprawę z tego, jak długą drogę już pokonał i że został tylko jeden krok, by zdobyć szczyt w swojej dywizji.

Andrzej, za trzy tygodnie będziesz już po walce mistrzowskiej. Jak się czujesz?

Andrzej Grzebyk: Bardzo dobrze, dziękuję. Forma cały czas idzie do góry. Na wadze już teraz mam 85 kilogramów, czyli dziś mógłbym wychodzić do klatki. Dużo trenuję, z dnia na dzień widać progres, nie mogę się już doczekać 25 maja.

Nie za szybko?

AG: Nie, taki był plan, zawsze tak robiliśmy. Waga pewnie jeszcze zejdzie, a ostatni tydzień to będzie już tylko ładowanie organizmu węglami. Czuję się szybszy, lepiej mi się trenuje już w wadze docelowej, wtedy samopoczucie mam najlepsze.

Nigdy nie miałeś problemu z wagą, prawda?

AG: Nie, od dłuższego czasu jestem już pod opieką dietetyka, wszystko dokładnie mi rozpisuje, słucham się jego rad i od dawna nie mam już problemów z wagą. Naturalnie też jestem kilka kilogramów cięższy, niż wynosi limit wagi średniej, więc nie ma problemu.

To nie jest dla ciebie problem, że ty naturalnie jesteś trochę mniejszy od tych zawodników, którzy również walczą w kategorii do 84 kilogramów?

AG: Na co dzień trenuje z chłopakami, którzy są dużo więksi ode mnie. Siłowo naprawdę od nich nie odstaję – nie widać między nami różnicy. Cieszę się, bo dzięki sparingom z dużo cięższymi zawodnikami potem będzie mi łatwiej w walce. Nikt podczas treningu nie chce przegrać, każdy daje z siebie wszystko, a to potem przekłada się na pojedynek.

Długo czekałeś na walkę mistrzowską o pas FEN, prawda?

AG: Droga była długa, ale teraz stoję już przed tym wyzwaniem, na które długo czekałem. FEN na mnie postawił, dał mi kilka walk, ja się odpłaciłem swoją dobrą postawą i czekam na próbę mistrzowską. To jest mój najbliższy cel, który muszę zrealizować.

Cel jeden z wielu w twojej zawodowej karierze.

AG: Dokładnie, ale póki co nie chcę o tym myśleć. Chcę zrealizować swój najbliższy cel, a tym jest zdobycie mistrzowskiego tytułu w federacji FEN. Łatwo nie będzie, naprzeciwko mnie stanie mocny Brazlijczyk, ale wierzę w to, że sobie poradzę.

Drogę po tytuł przeszedłeś długą.

AG: Tak, to prawda. To będzie mój piąty pojedynek w FEN, trzy wygrałem, aczkolwiek przegraną walkę, również we Wrocławiu, też wygrałem – do tej pory uważam, że nie byłem wtedy słabszy. Nieważne – za mną trzy zwycięstwa z rzędu i wierzę, że po tym czwartym będę mistrzem federacji w kategorii średniej.

Karta walk FEN 21:

  • Thiago Vieira VS Andrzej Grzebyk -84 kg*
  • Łukasz Pławecki VS Wojciech Wierzbicki -77 kg K-1*
  • Toni Valtonen VS Marcin Zontek -93 kg
  • Jacek Jędraszczyk VS Tymoteusz Łopaczyk -77 kg
  • Kewin Wiwatowski VS Goran Reljic -93 kg
  • Łukasz Kopera VS Mateusz Głąb -70 kg
  • Patryk Nowak VS Marian Ziółkowski -70 kg
  • Szymon Dusza VS Oskar Somerfeld -77 kg
  • Grzegorz Ciepliński VS Marcin Sianos -120 kg

*Stawką tych pojedynków będzie pas mistrzowski federacji FEN

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.