KSW 35: Chalidow wygrał po kontrowersjach, "Różal" udusił "Pudziana"! [Relacja]
Wszystkie

KSW 35: Chalidow wygrał po kontrowersjach, „Różal” udusił „Pudziana”!

fot. Waldemar Ossowski (Strefa Sztuk Walki0

Gala KSW 35 na długo zapadnie w pamięci fanów. To głównie ze względu na przebieg dwóch głównych walk wydarzenia w Ergo Arenie. W walce wieczoru Mameda Chalidow po większościowej i kontrowersyjnej decyzji sędziów wygrał z Azizem Karaoglu i obronił pas mistrza wagi średniej. Dużą niespodzianką było z kolei zwycięstwo Marcina Różalskiego nad Mariuszem Pudzianowskim

W trójmiejskiej arenie kibice zobaczyli 9 walk w formule MMA. W walce otwarcia kolejne, już trzecie zwycięstwo w KSW, zanotował Kamil Szymuszowski. Zawodnik ze Zgierza pokonał niebezpiecznego Litwina Mindaugasa Verzbickasa. Kibice wielkich grzmotów doczekali się w starciu wagi półciężkiej. W nim Marcin Wójcik zwyciężył Michała Fijałkę i dopisał drugie zwycięstwo z rzędu w polskiej federacji.

Ważenie KSW 35

Kartę główną KSW 35 rozpoczęła batalia pomiędzy Łukaszem Chlewickim a Azi Thomasem. Doświadczony weteran polskiego MMA kompletnie zdominował Anglika na dystansie trzech rund i pokazał, że nadal aspiruje do walki o tytuł w wadze lekkiej. W walce o pozostanie w KSW Rafał Moks zwyciężył Roberta Radomskiego. Dla „Kulturysty” był to jednak trudny bój, a każda próba poddania rywala kończyła się fiaskiem. Z kolei udany debiut w KSW zaliczył były zawodnik UFC, Marcin Wrzosek. „Polish Zombie” po emocjonującym pojedynku wygrał z Filipem Wolańskim. Zawodnik trenujący w Łodzi udowodnił, że jego aspiracje do pasa w wadze piórkowej są uzasadnione.

Ważenie KSW 35

W pierwszej mistrzowskiej walce gali w Ergo Arenie Mateusz Gamrot dał mocny pojedynek z Mansourem Barnaoui. Polak, wykorzystując swoją bazę zapaśniczą, zdominował mistrza rosyjskiej organizacji M-1 Global i zdobył pas KSW w wadze do 70 kg. Dla „Gamera” była to już 11 wygrana z rzędu.

Ważenie KSW 35

Na zwycięską ścieżkę podczas KSW 35 powrócił Michał Materla. Były mistrz KSW w wadze średniej już w 1. rundzie nie dał szans Antoniemu Chmielewskiemu i pokonał weterana polskiego MMA przez uderzenia w parterze. Dla „Cipao” zwycięstwo było tym bardziej ważne, że zostało odniesione po dotkliwej porażce z Mamedem Chalidowem w listopadzie 2015 roku w Krakowie.

Dużą niespodziankę w piątkowy wieczór sprawił Marcin Różalski. Zawodnik z Płocka od samego początku toczył twardy pojedynek z Mariuszem Pudzianowskim. W pierwszej odsłonie „Pudzian” chwiał się na nogach po mocnych ciosach „Różala”, ale zdołał sprowadzić rywala do parteru i to na jego korzyść sędziowie zapisali to starcie. W 2. rundzie były strongman ponownie zaprosił utytułowanego kickboxera na matę, ale tam Różalski złapał duszenie gilotynowe, które Pudzianowski musiał odklepać.

Ważenie KSW 35

Wiele kontrowersji przyniosła mistrzowska walka wieczoru pomiędzy Mamedem Chalidowem a Azizem Karaolgu. Gwiazdor KSW przez trzy rundy nie był w stanie znaleźć sposobu na pokonanie doświadczonego Turka i zdecydowanie wygrał tylko pierwszą odsłonę walki. W pozostałych to Karaolgu prezentował się lepiej, a Chalidow nawet jeśli miał rywala w parterze, to nie potrafił go poddać. Silne ciosy Turka kilkukrotnie dotarły do głowy mistrza KSW, która obawiając się walki w stójce, często kładł się na macie klatki zapraszając rywala do parteru. Po trzech rundach sędziowie zadecydowali o większościowym zwycięstwie Mameda Chalidowa, ale werdykt ten spotkał się z głośnymi gwizdami kibiców w Ergo Arenie.

Ważenie KSW 35

Oto pełne wyniki gali KSW 35:

Walka o pas mistrza wagi średniej:
84 kg: Mamed Chalidow pok. Aziza Karaoglu przez większościową decyzję (29-28, 29-28, 28-28).

120 kg: Marcin Różalski pok. Mariusza Pudzianowskiego przez poddanie (gilotyna), runda 2., 1:46.
84 kg: Michał Materla pok. Antoniego Chmielewskiego przez TKO (uderzenia w parterze), runda 1.

Walka o pas mistrzowski kategorii lekkiej:
70 kg: Mateusz Gamrot pok. Mansoura Barnaoui przez jednogłośną decyzję (2x 30-27, 30-26).

66 kg: Marcin Wrzosek pok. Filipa Wolańskiego przez jednogłośną decyzję (3x 29-28).
77 kg: Rafał Moks pok. Roberta Radomskiego przez niejednogłośną decyzję (2x 29-28, 28-29).
70 kg: Łukasz Chlewicki pok. Aziego Thomasa przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).
93 kg: Marcin Wójcik pok. Michała Fijałkę przez jednogłośną decyzję (30-26, 2x 30-27).
77 kg: Kamil Szymuszowski pok. Mindaugasa Verzbickasa przez jednogłośną decyzję (3x 30-27).

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.