Historia KSW pisana w Ergo Arenie : MMA News
Wszystkie

Historia KSW pisana w Ergo Arenie

Do 35. gali KSW, podczas której wystąpią największe gwiazdy organizacji, pozostał już tylko miesiąc. Gdańsko-sopocka hala, w której murach toczyli boje najlepsi zawodnicy mieszanych sztuk walki, po raz szósty będzie gościć u siebie organizację KSW. Ergo Arena od lat jest stałym punktem na mapie Konfrontacji, a jej historia nieodłącznie wiąże się z historią KSW, które rok rocznie wraca na granicę Gdańska i Sopotu ze swoimi wydarzeniami.

Po raz pierwszy Konfrontacja zawitała do Ergo Areny w roku 2011 z galą KSW 16. Już wtedy publiczność miała okazję oglądać w akcji gwiazdy zbliżającej się gali KSW 35. Michał Materla pokonał wówczas  Jamesa Zikicia, Marcin Różalski wyszedł zwycięsko z boju z Sergeyem Shemetovem, Mamed Chalidow poddał Matta Lindlanda, a Mariusz Pudzianowski musiał uznać wyższość Jamesa Thompsona.

Mamed Khalidov vs Matt Lindland

Rok później, we wrześniu, KSW ponownie zawitało do Ergo Areny i ponownie publiczność miała okazję zobaczyć w walkach Marcina Różalskiego i Mariusza Pudzianowskiego. Podczas gali KSW 20 ręce obu zawodników po zakończonych starciach były uniesione w górę. Nikt wtedy nie przewidywał, że zawodowe drogi obu fighterów kiedyś się przetną i że pewnego dnia panowie wejdą do klatki razem w gdańsko-sopockiej hali. Wygląda jednak na to, że wspólne starcie było im pisane.

Podczas 20. gali KSW poza „Pudzianem” i „Różalem” kibice mieli okazję obejrzeć jedną z najlepszych i najbardziej zaciętych walk w historii polskiego MMA. Dwaj przyjaciele Borys Mańkowski i Rafał Moks dali prawdziwy popis umiejętności, serca do walki i sportowego ducha tocząc mocny bój przez całe trzy rundy. Podczas zbliżającej się gali KSW 35 kibicie ponowie będą mogli podziwiać w walce Rafała Moksa, który zmierzy się  Robertem Radomskim.

W roku 2013, zgodnie z tradycją, w Ergo Arenie KSW zorganizowało kolejną galę. KSW 23: Królewskie Rozdanie przywiodło do hali Michała Materlę, Mariusza Pudzianowskiego i Mameda Chalidowa. Z tej trójki koniecznie trzeba przypomnieć o walce Michała Materli, który właśnie podczas KSW 23 zmierzył się po raz pierwszy z  Kendallem Grove. Po krwawym boju to ręka Michała była uniesiona, jednak starcie okazało się na tyle wyrównane, że podczas KSW 35 dojdzie do rewanżu pomiędzy zawodnikami, a w historii Ergo Areny zostanie zapisany kolejny tytaniczny bój wojowników KSW.

KSW 23 N/Z: TITLE FIGHT MICHAL MATERLA VS KENDALL GROVE

Podczas KSW 23 wystąpił również Mateusz Gamrot, dla którego był to debiut  w organizacji. Dziś popularny „Gamer” przygotowuje się do walki o mistrzowski pas. Stoczy ją z groźnym Mansourem Barnaoui i już pod koniec maja ponownie pokaże gdańsko-sopockiej publiczności na co go stać.

W maju roku 2014 w Ergo Arenie odbyła się jedna z najważniejszych gal Konfrontacji. KSW 27: Cage Time było wydarzeniem, które wprowadziło do organizacji okrągłą arenę walk. Biały ring przeszedł wtedy do historii, a publiczność miała okazję podziwiać zawodników w nowej, okrągłej klatce. Podczas tej gali kibice ponownie mogli zobaczyć niektórych bohaterów zbliżającego się KSW 35. Poza Mamedem Chalidowem, Mariuszem Pudzianowskim i Mateuszem Gamrotem  w klatce zawalczył również weteran polskiego MMA Łukasz Chlewicki. Wygraną nad Łukaszem Rajewskim, Chlewicki udanie powrócił do organizacji, a podczas KSW 35 zmierzy się z groźnym Rosjaninem Marif Piraevem.

Zeszłoroczna, majowa gala KSW 31 ponownie zgromadziła w Ergo Arenie gwiazdy organizacji. Podczas wydarzenia doszło do historycznego pojedynku Michała Materli z Tomaszem Drwalem, Mariusz Pudzianowski w pięknym stylu znokautował Rollesa Gracie, a najbliższy przeciwnik Chalidowa – Aziz Karaoglu szybko uporał się z Jayem Silvą. Kibice w Ergo mieli wtedy okazję zapoznać się z Karolem Celińskim i Kamilem Szymuszowskim, którzy również wystąpią podczas gali KSW 35.

145KSW31

Już 27 maja w Ergo Arenie KSW po raz kolejny przywita swoich fanów i kibiców. Gdańsko-sopocka publiczność ponownie będzie miała okazję podziwiać znanych i lubianych zawodników organizacji, ale również poznać zupełnie nowe twarze Konfrontacji Sztuk Walki.

materiał i zdjęcia: Federacja KSW

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.