Droga do KSW 35 - Gamrot i Barnaoui [Publicystyka]
Publicystyka

Droga do KSW 35 – Gamrot i Barnaoui [Publicystyka]

Pierwszym mistrzowskim starciem podczas gali KSW 35 w Ergo Arenie będzie walka Mateusza Gamrota z Manosourem Barnaoui. Walka o pas w wadze lekkiej zapowiada się niesamowicie, a obaj fighterzy zrobią wszystko, by to ich biodra ozdobiło upragnione trofeum.

Mateusz Gamrot to młody zapaśnik, który przebojem wdarł się do świata MMA. Po wielu latach treningów zapaśniczych postanowił stać się wielopłaszczyznowym zawodnikiem i w roku 2012 stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w MMA. Zwycięstwo nad Arbim Shamaevem przyszło już w drugiej rundzie i tak Mateusz wkroczył do świata mieszanych sztuk walki. Kolejna walka zakończyła się jeszcze szybciej, bo w rundzie pierwszej, a popularny „Gamer” potrzebował już tylko jednej wygranej by zawitać do KSW. Pod koniec pierwszego roku zawodowej kariery Mateusz dołożył do swoich wygranych kolejny łup i tym samym wkroczył na zupełnie nową drogę zawodowej kariery. Podczas swojego debiutu w KSW 23 starł się ze znacznie bardziej doświadczonym Mateuszem Zawadzkim i wygrał przez techniczny nokaut w rundzie drugiej. Kolejne walki w KSW odbywały się w myśli zasady Alfreda Hitchcocka – najpierw trzęsienie ziemi, potem zaś napięcie ma nieprzerwanie rosnąć! Po trzęsieniu ziemi związanym z debiutem w KSW przyszła pora na starcia z najlepszymi z najlepszych. Każda kolejna walka w karierze „Gamera” nie tylko mocno weryfikowała jego umiejętności, ale również zbliżała do mistrzostwa w swojej kategorii wagowej. Andre Winner, Jefferson George, Tim Newman, Łukasz Chlewicki, Rodrigo Cavalheiro Correia i Marif Piraev, wszystkie te osobowości świata MMA uległy sile, ambicji i zdeterminowaniu „Gamera”

KSW 23 N/Z: EXTRAFIGHT MATEUSZ GAMROT VS MATEUSZ ZAWADZKI

W ciągu niecałych czterech lat Mateusz Gamrot nie tylko wszedł do świata MMA, ale również pokonał wszystkich przeciwników, którzy stanęli mu na drodze. Zawodnik z Poznania nie ukrywa jednak, że ciągle chce bić się i sprawdzać z najlepszymi, a jego ambicje sportowe stoją zawsze na pierwszym miejscu. W walce o mistrzowski pas organizacji KSW nie będzie inaczej, bo Manosoure Barnaoui to przeciwnik niebezpieczny i niezwykle wymagający.

Pochodzący z Francji Manosoure Barnaoui jest dwa lata młodszy od Mateusza Gamrota. W wieku zaledwie dwudziestu trzech lat ma już jednak na koncie piętnaście zawodowych walk i tylko trzy porażki. Swoją karierę zaczynał w Paryżu biorąc udział i wygrywający w turnieju wagi lekkiej organizacji 100% Fight. W tej samej organizacji został również mistrzem i obronił swój tytuł. Później Manosoure wyruszył za granicę. Walczył w Dubaju, Genewie, Montrealu i Petersburgu przegrywając jedynie dwa razy. W roku 2013 rozpoczął swoją przygodę z brytyjską organizacją BAMMA gdzie zdobył pas mistrza w wadze lekkiej pokonując znanego z KSW Curta Warburtona. W następnym starciu obronił swój tytuł i wyruszył na podbój Rosji. Tam walcząc dla organizacji M-1 zdobył kolejny pas mistrzowski w wadze lekkiej. Po pokonaniu Maxima Divinicha, spróbował swoich sił w kategorii piórkowej, jednak nie była to udana zmiana.

Dziś Manosoure Barnaoui staje przed kolejną szansą wywalczenie mistrzowskiego pasa w kategorii lekkiej. Czeka go jednak solidny test, bo „Gamer” jest nieugięty i zrobi wszystko by zostać niepokonanym zawodnikiem MMA.

Który z fighterów wyjdzie zwycięsko z tego starcia? Przekonamy się już w piąte 27 maja w trójmiejskiej Ergo Arenie.

źródło: kswmma.com

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.