Te walki MMA trzeba zobaczyć w Polsce! [Strefa Sztuk Walki]
Wszystkie

Te walki trzeba zobaczyć. Hity 2016 roku w polskim MMA

Fot. KSW

Strefa Sztuk Walki przygotowała dla was zestawienie najciekawszych walk, do jakich dojdzie w Polsce w 2016 roku. Wśród nich dominują oczywiście te, które odbędą się na galach federacji KSW i FEN. Sprawdźcie, czego nie należy przegapić. 

Karol Bedorf vs James McSweeney

Data: 5.03.2016

Miejsce: Torwar, Warszawa

Bedorf vs McSweeney
Były mistrz Europy oraz Wielkiej Brytanii w boksie tajskim James McSweeney (15-13, 9 KO, 6 Sub) będzie rywalem Karola Bedorfa (13-2, 4 KO, 3 Sub) w pojedynku o pas wagi ciężkiej w walce wieczoru gali KSW 34, 5 marca w Warszawie. Brytyjczyk mieszkający na stale w Tajlandii zadebiutował w KSW na gali w Londynie, gdzie już w pierwszej rundzie poddał duszeniem Marcina Różalskiego. Dla Bedorfa będzie to już trzecia obrona mistrzowskiego pasa w królewskiej kategorii. „Coco” zdobył tytuł zatrzymując w 2013 legendarnego Pawła Nastulę, a następnie zwyciężał Rollesa Gracie i Petera Grahama. W swoim ostatnim występie szczecinianin fantastycznym wysokim kopnięciem znokautował Michała Kitę.

 

Tomasz Narkun vs Andre Muniz

Data: 5.03.2016

Miejsce: Torwar, Warszawa

Muniz Narkun

Muniz może się pochwalić serią siedmiu kolejnych zwycięstw, którą rozpoczął od pokonania gwiazdy Pride FC i byłego mistrza WEC Paulo Filho. Posiadacz czarnego pasa BJJ pokonywał kolejnych sześciu rywali duszeniami w parterze, a tylko jeden z jego ostatnich przeciwników wytrwał z nim w klatce dłużej niż rundę. Starszy tylko o niecałe dziesięć miesięcy Polak, to od niedawna również czarny pas brazylijskiego jiu jitstu. W Warszawie Narkun będzie po raz pierwszy bronił tytułu, wywalczonego w październiku w Londynie, gdzie znokautował Gorana Reljica już w pierwszej rundzie.

 

Artur Sowiński vs Fabiano Silva da Concecio

Data: 5.03.2016

Miejsce: Torwar, Warszawa

Kornik Silva

Znakomity zawodnik kategorii piórkowej z Kraju Kawy Fabiano „Jacarezinho” Silva da Conceicao (26-6, 8 KO, 12 Sub) sprawdzi pierwszego mistrza KSW w wadze piórkowej Artura „Kornika” Sowińskiego (16-7, 6 KO, 6 Sub) w jego obronie tytułu na KSW 34, 5 marca w Warszawie. 27-letni podopieczny jednego z najlepszych zawodników MMA na świecie Ronaldo „Jacare” Souzy podpisał kilku-walkowy kontrakt z KSW. Reprezentant uznanego teamu X-Gym ma na swoim koncie dziesięć zwycięstw w jedenastu ostatnich występach. Dla Polaka pojedynek z rok młodszym brazylijskim rywalem będzie kolejnym trudnym testem w kategorii piórkowej. Na KSW 33 Sowiński w brawurowym stylu rozprawił się z równie groźnym Japończykiem Kleberem Koike Erbstem.

 

Marian Ziółkowski vs Roman Szymański

Data: 19.03.2016

Miejsce: Torwar, Warszawa

FF-fen11-ziolkowski-szymanski

Szczególne zainteresowanie kibiców wzbudza główny pojedynek gali FEN 11. W nim dojdzie do starcia o pas wagi lekkiej pomiezy Romanem Szymańskim z Gold Team Poznań a doświadczonym Marianem Ziółkowskim z Poland Top Team. Walka ta będzie ukłonem w stronę sportowych oczekiwań wobec najzdolniejszych zawodników młodego pokolenia. Szymański to jedno z największych odkryć w polskim MMA, a Ziółkowski od dłuższego czasu jest przymierzany do występów w UFC.

 

Tyberiusz Kowalczyk vs Akop Szostak

Data: 19.03.2016

Miejsce: Torwar, Warszawa

FF-fen11-kowalczyk-vs-szostak

Mocno naładowany emocjami będzie pojedynek dwóch zawodników, którzy sportowe kariery rozpoczynali od sportów siłowych, a teraz pragną je budować w sztukach walki. W klatkoringu FEN w Torwarze zmierzą się kulturysta Akop Szostak z Warszawy i strongman z Legnicy – Tyberiusz Kowalczyk. Obaj mieli już okazję potwierdzić swoją wartość na arenie Fight Exclusive Night. Ciężkie grzmoty gwarantowane!

 

Albert Odzimkowski vs Paweł Żelazowski

Data: 19.03.2016

Miejsce: Torwar, Warszawa

FF-fen11-odzimkowski-vs-zelazowski

Do starcia na szczycie wagi półśredniej w Polsce dojdzie pomiędzy Albertem Odzimkowskim a Pawłem Żelazowski. Stawką ich pojedynku śmiało mógłby być pas federacji FEN do 77 kg. Odzimkowski w ostatnim pojedynku, na gali FNE 8 w Kołobrzegu, szybko rozprawił się z wymagającym Emilem Weberem Meekiem z Norwegii. Z kolei Żelazowski na tej samej gali znokautował Artura Piotrowskiego.

 

 

Mamed Chalidow vs Aziz Karaoglu

Data: 28.05.2016

Miejsce: Ergo Arena, Gdańsk – Sopot

mamed_khalidov_chalidow

W maju ma dojść do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa wagi średniej KSW. W Ergo Arenie rywalem Mameda Chalidowa ma być Aziz Karaoglu. Turek z niemieckim obywatelstwem ma obecnie świetną passę w polskiej federacji, gdyż wygrał trzy walk przez nokaut (kolejno ze Strusem, Silvą i Falcao). Z kolei Chalidow 28 listopada 2015 roku w Krakowie szybko rozprawił się z Michałem Materlą na gali KSW 33 i odebrał mu mistrzowski pas.

 

Michał Materla vs Kendall Grove

Data: 28.05.2016

Miejsce: Ergo Arena, Gdańsk – Sopot

materla vs grove

Według nieoficjalnych informacji, w Ergo Arenie do klatki KSW ma powrócić Michał Materla. Szczecinianin po przegranej z Mamedem Chalidowem ma zmierzyć się w rewanżowej walce z Kendallem Grove’em. Do pierwszego starcia tych zawodników doszło w czerwcu 2013 roku. Wówczas po krwawym pojedynku i rundzie dodatkowej górą był Materla, który zachował mistrzowski pas. Z decyzją tą nie mógł pogodzić się Grove, który obecnie walczy w amerykańskiej organizacji Bellator.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.