Kiełek vs Verzbickus na FEN 10 : MMA Fighting
Wszystkie

Paweł Kiełek vs Mindaugas Verzbickas na gali FEN 10

Ta walka może okazać się jednym z największych hitów jakie pojawią się się na jubileuszowej gali FEN 10 „Gold Edition” w Lubinie, w dniu 9-go stycznia 2016 roku. W hali RCS staną naprzeciw siebie dwaj, być może najbardziej utalentowani, zawodnicy z Polski i Litwy, Paweł Kiełek z Berkut Arrachion Olsztyn i Mindaugas Verzbickas reprezentujący Ukmerge Judo Sport Club. Dali się oni już poznać z dobrej strony w klatkoringu Fight Exclusive Night. Pojedynek zakontraktowany jest w wadze do 77 kg.

Paweł Kiełek na arenie FEN stoczy trzeci pojedynek. Ma zaledwie 20 lat i miał dobry start, gdy podczas gali FEN 6 we Wrocławiu zmusił do poddania Gurama Kutateladze z Gruzji. Niestety w następnej walce nie sprostał Romanowi Szymańskiemu z Poznania, przegrywając na punkty. Duży wpływ na to miało mocne zbijanie wagi. Zawodnik z Olsztyna postanowił zmienić kategorię wagową na wyższą. Na zawodowej arenie odniósł sześć zwycięstw, a jeden raz przegrał. Uważany jest za jeden z największych talentów w polskim MMA .

Liczący 25 lat Mindaugas Verzbickas to spadkobierca tradycji litewskich mistrzów MMA, takich jak: Marius Zaromskis czy Petras Markevicius. Jest jednym z najbardziej obiecujących zawodników MMA w, bratniej Polsce, Litwie. Verzbickas walczył już na wielkich galach takich jak: Legend Fight Show czy Bushido Lithuania. W 2014 roku stoczył jedną z najlepszych walk MMA na polskim rynku, przeciwko Andrzejowi Grzebykowi, walcząc w wyższej wadze do 84 kg. Przeciwko Polakom ma dobrą passę, bowiem zmusił do poddania Marcina Mencela, Karola Szałowskiego i na na FEN 6, Alberta Odzimkowskiego – co było szokiem dla polskiej sceny MMA. W ostatniej walce z silnym zapaśnikiem Alikiem Tseiko z Estonii, zasądzono remis. Verzbickas do tej pory wygrał dziewięć walk, trzy przegrał i dwa razy remisował.

Kibice już dzisiaj zastanawiają się kto zwycięży w tym pojedynku. Warto się o tym przekonać i przyjść do hali w Hali Widowiskowo-Sportowej Regionalnego Centrum Sportu przy ul. Odrodzenia 28 b w dolnośląskim Lubinie. Jest to jeden z wielu ciekawych pojedynków tej gali. Serdecznie zapraszamy, na ten i inne pojedynki, jakie w sobotę 9-go stycznia 2016, przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.