Biszczak w walce wieczoru FEN 10 : MMA Fight
Polskie MMA

Paweł Biszczak vs Christian Baya w walce wieczoru na gali FEN 10!

Organizacja Fight Exclusive Night ma przyjemność zapowiedzieć walkę wieczoru gali FEN 10 „Gold Edition”, która odbędzie się w sobotę, 9-go stycznia 2016 roku, w hali RCS w Lubinie. W niesamowicie zapowiadającym się kickboxerskim pojedynku na zasadach K-1 zmierzą się: najlepszy polski zawodnik w tej formule, Paweł Biszczak z Prych Team Legnica i dwukrotny triumfator turnieju King of Kings, Christian Baya z Holandii. Walka odbędzie się w limicie do 75 kg.

Paweł Biszczak to bezsprzecznie jedna z największych gwiazd polskiego Kickboxingu i jedna z największych gwiazd FEN. 29-letni Legniczanin był wielokrotnym Mistrzem Polski Karate Kyokushin, Kickboxingu i Mistrzem Świata K-1 w 2014 roku. Na arenie FEN występował trzykrotnie, pokonując Janu Malkriado Cruza z Portugalii, Baitara Zakarię z Belgii i Pavla Oboznego z Białorusi. Biszczak trenuje pod okiem trenera Zbigniewa Prycha. Jego bilans zawodowych walk to 21 wygranych i tylko 3 porażki. Polski mistrz ma 180 cm wzrostu i waży 76 kg.

24-letni Christian Baya to jeden z najtwardszych zawodników holenderskiego Kickboxingu. Pochodzący z Ghany zawodnik trenuje w najlepszym holenderskim klubie Mike’s Gym pod okiem Mike Passeniera, trenera takich gwiazd jak Badr Hari, Melvin Manhoef czy Murthel Groenhart. Baya dwukrotnie wygrywał turnieje podczas renomowanej organizacji King Of Kings. Pokonywał też polskich zawodników takich jak Robert Rajewski czy Karol Łada. Był finalistą światowego turnieju Shoot Boxing S-Cup 2015 w Japonii. Uchodzi za największy talent Kickboxingu w Kraju Tulipanów, gdzie jest mnóstwo utalentowanych zawodników, a kraj jawi się jako Mekka formuły K-1.

To jedno z najciekawszych i najlepszych zestawień jakie mamy w całej naszej historii walk kickboxerskich w FEN. Dodatkowo ta walka zwróci na nas uwagę w całej Europie, bowiem Baya uchodzi za wielką gwiazdę w Holandii, a wiadomo jaki jest poziom holenderskiego Kickboxingu. My przeciwstawimy mu Pawła Biszczaka – najlepszego polskiego zawodnika K-1. Już dziś warto się wybrać na ten pojedynek.” – powiedział zadowolony z tego europejskiego zestawienia prezes FEN Paweł Jóźwiak.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.