Damian Janikowski niedługo zadebiutuje w MMA?! : MMA News
Wszystkie

Damian Janikowski niedługo zadebiutuje w MMA?!

fot. Paul Sancya/AP

Brązowy medalista igrzysk olimpijskich z Londynu, Damian Janikowski, już niedługo może zadebiutować w klatce którejś z cenionych polskich organizacji MMA. Utytułowany zapaśnik nie wywalczył kwalifikacji do Rio de Janeiro w turnieju ostatniej szansy, który w miniony weekend odbył się w Ułan Bator. 

Dla zapaśnika z Wrocławia brak kwalifikacji olimpijskiej to duża porażka, ale prawdopodobnie też początek nowej drogi sportowej. Janikowski już kilka lat temu nie ukrywał, że po igrzyskach w Brazylii będzie chciał spróbować swoich sił w MMA. – Nie rezygnuje ze sportu, mam zapał na więcej, chce osiągnąć w swoim życiu jeszcze wiele zwycięstw jak i porażek,co tylko będę mógł! Jeśli chodzi o MMA , to będzie moja następna ciężka ścieżka życia i kierunek . Kiedy to nastąpi dowiecie się na pewno w swoim odpowiednim czasie – napisał na facebookowym profilu Janikowski. Przede wszystkim mieszane sztuki walki to dobry biznes dla zawodników pokroju Janikowskiego. Wcześniej do MMA z przyczyn finansowych przechodzili już inni medaliści olimpijscy, m.in. Paweł Nastula czy Andrzej Wroński.

Wrocławianin na swoim koncie ma wiele medali wywalczonych na matach w Polsce oraz na świecie. Jest on przede wszystkim wicemistrzem świata ze Stambułu w wadze do 85 kg oraz srebrnym i brązowym medalistą mistrzostw Europy.

Czy zainteresowanie Janikowskim wyrażą federacje FEN i KSW? W kolejnych miesiącach powinniśmy uzyskać odpowiedź.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.