Fighterzy do wynajęcia: Katarzyna Niska [Strefa Sztuk Walki]
Wszystkie

Fighterzy do wynajęcia: Katarzyna Niska

Kontynuujemy naszą serię artykułów poświęconym młodym zawodnikom MMA, którzy dobrze rokują na przyszłość. Tym razem czołowym polskim organizacjom zwracamy uwagę na płeć piękną. Nadal jednak pozostajemy w Trójmieście i po ostatniej kandydaturze Bartosza Leśko z Mad Dogs Gdynia chcemy Wam przedstawić Katarzynę Niską z klubu Forfit Gdańsk.

„Biedronka”, gdyż taki pseudonim nosi podopieczna trenera Macieja Brzostka, w zawodowym MMA zadebiutowała w marcu tego roku na gali Time of Masters 2: Real Force w Sopocie. Reprezentantka Beltor Team szybko i efektownie pokonała duszeniem gilotynowym Paulinę Borkowską i udanie otworzyła swoją miejmy nadzieję wielką karierę. Przed oficjalnym debiutem w Sopocie Niska była znana z projektu „Katarzyna Niska – moja droga do zawodowstwa”, dzięki któremu informowała o przebiegu swoich przygotowań i startach na zawodach amatorskich. Tam gdańszczanka dała się poznać głównie jako dobra grapplerka, o czym świadczy m.in. złoty medal na Pucharze Polski w jiu-jitsu czy vice mistrzostwo Polski ADCC. Oprócz tego zanotowała jeszcze dwa pierwsze miejsca na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski amatorskiego MMA oraz kilka medalowych miejsc na mniejszych imprezach.

Katarzyna Niska (Beltor Team)

Mój staż w sportach walki jest niewielki, bo to zaledwie ponad dwa lata, jednak ciężko pracuję każdego dnia by dogonić wszystkie moje rywalki, które szybciej miały okazję zacząć tak wspaniałą przygodę. Aktualnie jestem głodna walki! Chcę walczyć! – wyznała Niska portalowi Strefa Sztuk Walki w styczniu tego roku.

Na Katarzynę Niską warto zwrócić uwagę głównie ze względu na coraz prężniejszy rozwój kobiecego MMA. Choć płeć piękna jest jeszcze w mniejszości do mężczyzn w tym sporcie, to w Łodzi powstał już polski odpowiednik amerykańskiej organizacji Invicta FC, czyli Ladies Fight Night. „Biedronka” przede wszystkim ma w sobie potencjał sportowy i marketingowy, o czym świadczy jej aktywność na portalach społecznościowych. Jeżeli któraś z organizacji chcę wykreować zawodniczkę na czołową postać, to warto to zrobić od samego początku, tak jak po Karolinę Kowalkiewicz sięgnęło KSW po zaledwie jednej walce..

Oto filmy z udziałem Katarzyny Niskiej na kanale Strefy Sztuk Walki:

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.