Fight Weekend (18-20.03): Pożegnanie "Dragona", FEN 11 i UFC w Brisbane [Strefa Sztuk Walki]
Wszystkie

Fight Weekend (18-20.03): Pożegnanie „Dragona”, FEN 11 i UFC w Brisbane

Ciekawy weekend szykuje się fanom sportów walki. W Polsce dominującą imprezą będzie 11. gala federacji Fight Exclusive Night, z kolei w Australii gala UFC Fight Night 85 z walką wieczoru pomiędzy Markiem Huntem a Frankiem Mirem. Wcześniej, bo w piątek, do ringu powróci Albert „Dragon” Sosnowski, który w Żyrardowie prawdopodobnie zakończy swoją karierę.

Pożegnanie „Smoka”

Sosnowski żyrardów

Zapowiedź najciekawszych imprez nadchodzącego weekendu zaczynamy właśnie od żyrardowskiej gali boksu zawodowego. W głównym pojedynku Albert Sosnowski zmierzy się z Węgrem Andrasem Csomorem. Dla byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej ma być to ostatnia walka w zawodowej karierze. 37-letni „Dragon” ostatnich lat nie zaliczy od udanych, a w ostatniej walce, 31 maja 2014 roku, przegrał on przez TKO z Marcinem Rekowskim o pas wagi ciężkiej Rzeczpospolitej Polski. Pięściarz z Warszawy od 1998 roku stoczył na zawodowym ringu 57 walk, z czego aż 48 wygrał. Sosnowski to były mistrz Europy, a w 2010 roku walczył on z samym Witalijem Kliczką o pas WBC w wadze ciężkiej i wytrzymał z Ukraińcem 10 rund. Pożegnalny rywal „Dragona” – Andras Csomor to obieżyświat, który na swoim koncie ma walki z m.in. Robertem Heleniusem czy Dereckiem Chisorą. Jego rekord oraz styl walki świadczą jednak o tym, że Węgier jest co najwyżej przeciętnej klasy bokserem, z którym Polak powinien sobie poradzić. Oprócz Sosnowskiego na gali w Żyrardowie zaprezentują się m.in. Norbert Dąbrowski i Andrzej Sołdra, który w ciekawym pojedynku skrzyżuje rękawice z Tomaszem Gargulą. Transmisja z gali na antenie Polsatu Sport.

 

FEN 11: Warsaw Time

FEN 11

W sobotę, 19 marca, kibiców MMA i K-1 czeka solidna dawka emocji związanych z galą Fight Exclusive Night 11. Dwa tygodnie po KSW 34 na Torwarze odbędzie się najlepsza z dotychczasowych, jeżeli chodzi o rozpiskę, gala w historii federacji FEN. W walce wieczoru o pas wagi lekkiej zmierzą się Roman Szymański, czyli odkrycie 2015 roku w polskim MMA i Marian Ziółkowski, mistrz organizacji PLMMA. Gala będzie transmitowana na antenie Polsatu i Polsatu Sport, a największych emocji można oczekiwać w starciach Akopa Szostaka z Tyberiuszem Kowalczykiem w wadze ciężkiej, czy Alberta Odzimkowskiego z Pawłem Żelazowskim w wadze półśredniej.

Oto zapowiedź gai FEN 11: Warsaw Time:

 

UFC Fight Night 85

UFC-Fight-Night-85-poster

Po FEN 11 zagorzali kibice z pewnością będą oczekiwać gali UFC Fight Night 85 w australijskim Brisbane. W walce wieczoru spotkają się dwie żywe legendy sportów walki – Mark Hunt i Frank Mir. Poza „walką ciężkich” kibice będą mogli zobaczyć również m.in. interesujące starcie Hectora Lombarda z Neilem Magnym w wadze półśredniej. Cała karta walk zawiera 12 pojedynków. Transmisja z gali będzie dostępna za pośrednictwem platformy Fight Pass oraz na kanale Extreme Sports Channel.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.