Fight Weekend (18-20.03): Pożegnanie "Dragona", FEN 11 i UFC w Brisbane [Strefa Sztuk Walki]
Fight Weekend

Fight Weekend (18-20.03): Pożegnanie „Dragona”, FEN 11 i UFC w Brisbane

Akop Szostak FEN 8

Ciekawy weekend szykuje się fanom sportów walki. W Polsce dominującą imprezą będzie 11. gala federacji Fight Exclusive Night, z kolei w Australii gala UFC Fight Night 85 z walką wieczoru pomiędzy Markiem Huntem a Frankiem Mirem. Wcześniej, bo w piątek, do ringu powróci Albert „Dragon” Sosnowski, który w Żyrardowie prawdopodobnie zakończy swoją karierę.

Pożegnanie „Smoka”

Sosnowski żyrardów

Zapowiedź najciekawszych imprez nadchodzącego weekendu zaczynamy właśnie od żyrardowskiej gali boksu zawodowego. W głównym pojedynku Albert Sosnowski zmierzy się z Węgrem Andrasem Csomorem. Dla byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej ma być to ostatnia walka w zawodowej karierze. 37-letni „Dragon” ostatnich lat nie zaliczy od udanych, a w ostatniej walce, 31 maja 2014 roku, przegrał on przez TKO z Marcinem Rekowskim o pas wagi ciężkiej Rzeczpospolitej Polski. Pięściarz z Warszawy od 1998 roku stoczył na zawodowym ringu 57 walk, z czego aż 48 wygrał. Sosnowski to były mistrz Europy, a w 2010 roku walczył on z samym Witalijem Kliczką o pas WBC w wadze ciężkiej i wytrzymał z Ukraińcem 10 rund. Pożegnalny rywal „Dragona” – Andras Csomor to obieżyświat, który na swoim koncie ma walki z m.in. Robertem Heleniusem czy Dereckiem Chisorą. Jego rekord oraz styl walki świadczą jednak o tym, że Węgier jest co najwyżej przeciętnej klasy bokserem, z którym Polak powinien sobie poradzić. Oprócz Sosnowskiego na gali w Żyrardowie zaprezentują się m.in. Norbert Dąbrowski i Andrzej Sołdra, który w ciekawym pojedynku skrzyżuje rękawice z Tomaszem Gargulą. Transmisja z gali na antenie Polsatu Sport.

 

FEN 11: Warsaw Time

FEN 11

W sobotę, 19 marca, kibiców MMA i K-1 czeka solidna dawka emocji związanych z galą Fight Exclusive Night 11. Dwa tygodnie po KSW 34 na Torwarze odbędzie się najlepsza z dotychczasowych, jeżeli chodzi o rozpiskę, gala w historii federacji FEN. W walce wieczoru o pas wagi lekkiej zmierzą się Roman Szymański, czyli odkrycie 2015 roku w polskim MMA i Marian Ziółkowski, mistrz organizacji PLMMA. Gala będzie transmitowana na antenie Polsatu i Polsatu Sport, a największych emocji można oczekiwać w starciach Akopa Szostaka z Tyberiuszem Kowalczykiem w wadze ciężkiej, czy Alberta Odzimkowskiego z Pawłem Żelazowskim w wadze półśredniej.

Oto zapowiedź gai FEN 11: Warsaw Time:

 

UFC Fight Night 85

UFC-Fight-Night-85-poster

Po FEN 11 zagorzali kibice z pewnością będą oczekiwać gali UFC Fight Night 85 w australijskim Brisbane. W walce wieczoru spotkają się dwie żywe legendy sportów walki – Mark Hunt i Frank Mir. Poza „walką ciężkich” kibice będą mogli zobaczyć również m.in. interesujące starcie Hectora Lombarda z Neilem Magnym w wadze półśredniej. Cała karta walk zawiera 12 pojedynków. Transmisja z gali będzie dostępna za pośrednictwem platformy Fight Pass oraz na kanale Extreme Sports Channel.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANKIETA

Czy Joanna Jędrzejczyk odzyska pas mistrzyni UFC?

Zobacz wyniki

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.