Władimir Kliczko odmówił 20 milionom za walkę z Anthonym Joshuą
Boks

Władimir Kliczko odmówił 20 milionom za walkę z Anthonym Joshuą

Kliczko vs Joshua

Władimir Kliczko (64-5, 53 KO) na początku sierpnia sensacyjnie ogłosił zakończenie sportowej kariery. „Dr Stalowy Młot” zaskoczył tym samym fanów, którzy oczekiwali jego rewanżu z aktualnym mistrzem świata federacji IBF, WBA, WBO i IBO, Anthonym Joshuą (19-0, 19 KO). 

Do drugiej walki Ukraińca z Brytyjczykiem miało dojść pod koniec 2017 roku w Stanach Zjednoczonych. W wywiadzie dla niemieckiego Blidu Władimir Kliczko wyznał, o jaką stawkę toczyłaby się gra. – Tak naprawdę miałem tysiące powodów, żeby wziąć ten rewanż, lecz z drugiej strony wiele innych, by odejść na emeryturę. Zrozumiałem w końcu, że nie mam już takiej motywacji sportowej i ambicji, jaką miałem wcześniej. Za rewanż mogłem zarobić dwadzieścia milionów dolarów, ale nawet ta suma nie była dla mnie motywacją i nie zmieniła mojej decyzji. Gdybym pozostał w boksie tylko dla pieniędzy, tak naprawdę oszukiwałbym już wtedy sam siebie (tłumaczenie za bosker.org).

Władimir Kliczko zakończył sportową karierę!

 

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANKIETA

Czy Joanna Jędrzejczyk odzyska pas mistrzyni UFC?

Zobacz wyniki

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.