Paweł Białas z brązowym medalem na British Grand Slam w Edynburgu!
Beltor News

Paweł Białas z brązowym medalem na British Grand Slam w Edynburgu!

Zawodnik Beltor Team i główny trener w MKS Sambo Chełm, Paweł Białas, odniósł sukces na zawodach British Grand Slam w Edynburgu. Utytułowany zawodnik Sambo bojowego i judoka startował w kategorii do 90 kg. 

pawel-bialas-sambo-tournamentW pierwszej walce zawodnik Beltor Team musiał uznać wyższość rywala, który później zdołał jednak dojść do samego finału. To otworzyło Białasowi drogę do medalu w repasażach. Drugiej szansy zawodnik z Chełma nie raczył zmarnować i wygrywając dwa starcia wskoczył na ostatnie miejsce podium zawodów w Szkocji. – Telefon w związku z zawodami dostałem w piątek i nawet chwili się nie zastanawiałem, czy wystartować w Szkocji. 6 lat mojego życia, zaraz po studiach mieszkałem w Edynburgu i prowadziłem tam treningi, więc bardzo się ucieszyłem na samo słowo „Szkocja” – powiedział w rozmowie z nami Białas.

Następny start Pawła Białasa to zbliżające się mistrzostwa świata w Bułgarii, 10-14 listopada. Trener i założyciel MKS Sambo Chełm poważnie zastanawia się jednak nad zmianą kategorii wagowej na niższą – do 82 kg. Wiąże się to z często występującą dysproporcją pomiędzy nim a zawodnikami w kategorii do 90 kg, gdyż z reguły jeździ on na zawody z niedowagą. Paweł Białas od trzech lat zajmuje się Sambo, ale z judo jest związany już od 21 lat.

Paweł Białas na podium zawodów w Edynburgu.

pawel-bialas-edynburg

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.