FEN 33. Kontrowersyjne przerwanie walki Rafała Kijańczuka. Będzie protest?
Beltor News

FEN 33. Kontrowersyjne przerwanie walki Rafała Kijańczuka. Będzie protest?

Marcin Filipczak sprawił niespodziankę na gali FEN 33: LOTOS Fight Night. Zawodnik z Pabianic wygrał przez duszenie gilotynowe z reprezentantem Team Beltor, Rafałem Kijańczukiem, ale przerwanie walki wzbudziło wielkie kontrowersje.

Niemal od pierwszych sekund w ruch poszły mocne ciosy. Filipczak nie bał się wchodzić w wymiany z bardziej doświadczonym „Kijaną”. Kijańczuk zaskoczył, bo poszedł po sprowadzenie, ale rywal złapał też jego głowę do gilotyny. Sędzia w pewnym momencie postanowił przerwać pojedynek, myśląc, że „Kijana” stracił przytomność, ale się pomylił…

Zawodnik pochodzący z Chełma rzucił się z pretensjami w kierunku arbitra. Nie ma się co dziwić. Powtórki mówią same za siebie. Zdenerwowany opuścił klatkę przed ogłoszeniem pojedynku. Podszedł także do stanowiska komentatorskiego, chcąc na gorąco wyjaśnić sprawę.

Na Twitterze eksperci jasno wskazali, że sędzia popełnił błąd.


Filipczak po walce wyraził zgodę na pojedynek rewanżowy z Kijańczukiem. Zwycięstwo nad reprezentantem Berkut WCA Fight Team i Fabryki Sportu Chełm to jego najcenniejszy triumf w zawodowej karierze.

Z kolei Kijańczuk przegrał trzeci pojedynek w Fight Exclusive Night. Sparingpartner Jana Błachowicza to odkrycie 2018 roku w polskim MMA oraz były pretendent do pasa wagi półciężkiej organizacji M-1 Global.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.