Wielka gala w Zielonej Górze ku pamięci Dawida Mory. Wyniki MFC 12
Kickboxing

Wielka gala w Zielonej Górze ku pamięci Dawida Mory. Wyniki MFC 12

Beltor na MFC 12

W Zielonej Górze w miniony weekend odbyła się gala Makowski Fighting Championship 12, która była jednocześnie Memoriałem ku pamięci tragicznie zmarłego zawodnika, Dawida Mory. W walce wieczoru pierwszym mistrzem organizacji został zawodnik Team Beltor, Paweł Jędrzejczyk. Zobacz pozostałe wyniki z MFC 12.

W walce otwarcia nieudany debiut na zawodowym ringu zaliczył Grzegorz Czerny, który pomimo dobrej postawy musiał poddać się w pojedynku z Ravzanem Ivorciucem w wyniku poważnego rozcięcia. Z kolei w drugim pojedynku gali Wojciech Kazieczko dał świetny i wyrównany pojedynek z Kevinem Scholtzem, który zakończył na swoją korzyść przez  TKO w 2. rundzie. 

Jedyny remis tego wieczora kibice zobaczyli w starciu Marcina Bodnara z Alijem Tucakiem. Na pełnym dystansie również rozstrzygnął się pojedynek Sławomira Przypisa z Bartłomiejem Domalikiem, który ostatecznie wygrał ten pierwszy. Przypis uchodził jednak za zdecydowanego faworyta tej konfrontacji, stąd komentatorzy byli pod wrażeniem formy, jaką na ten pojedynek wypracował Domalik.

W walce na zasadach muay thai Maciej „Zembol” Zembik wypunktował Pavla Magureanu. Z kolei w jedynym pojedynku pań na gali MFC 12 udany debiut w organizacji zaliczyła Emilia Czerwińska, która stosunkiem głosów 2:1 zwyciężyła Niemkę Michaelę Michl. 

Efektownym KO w Zielonej Górze popisał się Michał Szmajda, który zrewanżował się za porażkę Vladimirowi Konskyemu. Akcja Polaka to z pewnością kandydat do nokautu tego roku w polskim kickboxingu.

W walce wieczoru jeden z najlepszych polskich kickboxerów w historii, Paweł Jędrzejczyk, sięgnął po historyczny pas MFC w wadze do 80 kg. „Wergi” po pięciu rundach pojedynku z Guillermo Bloklandem wygrał jednogłośnie na punkty, nie zostawiając żadnych wątpliwości sędziom, kto był lepszy na dystansie 15 minut pojedynku.

Oto pełne wyniki gali MFC 12 (za portalem madfight24.com):

-81 kg: Razvan Ivorciuc (Frankers Fight Team) pok. Grzegorza Czernego (Fight club Zielona Góra) TKO  3 runda

-69 kg: Wojciech Kazieczko (Funfit Boxing Team) pok. Kevina Scholtza (Fightclub Straelen) TKO 2 runda

+91 kg: Marcin Bodnar (Fight Club Zielona Góra) vs Alija Tucak (Gladiator Sarajevo)

+81 kg: Sławomir Przypis (Żytkiewicz Team) pok. Bartłomieja Domalika (Jarosz Fight Club)

-63,5 kg Muay Thai: Maciej Zembik (Żarski Klub Sportów Walki) pok. Pavla Magureanu (Nubia Sports)

-62 kg: Emilia Czerwińska (SKF Boksing Zielona Góra) pok. Michaelę Michl (La Familia Erfurt)

-73 kg: Michał Szmajda (Maku Gym) pok. Vladimira Konskiego (NVR Gym Liptovsky Mikulas) KO 3 rundaWalka o pas Mistrzowski Organizacji MFC:

-80 kg: Paweł Jędrzejczyk (Wergi Gym) pok. Guillermo Blokland (Team Sniper)

 

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANKIETA

Czy Joanna Jędrzejczyk odzyska pas mistrzyni UFC?

Zobacz wyniki

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.