Monika Michalik brązową medalistką olimpijską!
Wszystkie

Monika Michalik wywalczyła na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro brązowy medal w zapasach w stylu wolnym. Polka startowała w kategorii do 63 kg i w decydującym pojedynku pokonała Rosjankę Innę Trażukową.

Początek samego turnieju nie zapowiadał końcowego sukcesu Polki. Ta bowiem przegrała z Japonką Risako Kawai i musiała czekać na dalsze wyniki rywalki, która ostatecznie awansowała do finału. To otworzyło drogę naszej reprezentantce w repasażach. W walce o brąz 36-letni Michalik pokonała Trażukową stosunkiem punktów 6:3.

Był to trzeci start Moniki Michalik na igrzyskach olimpijskich. Już w Londynie (2012 roku) do medalu zabrakło niewiele, gdyż przegrała ona walkę o ostatnie miejsce na podium. To pierwszy medal dla reprezentacji Polski w zapasach na tegorocznych igrzyskach w Brazylii.

Zobacz, w jakim stylu Polka zdobyła medal w Rio!

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.