Łukasz Pławecki poznał rywala w pierwszej obronie pasa FEN
Kickboxing

Łukasz Pławecki poznał rywala w pierwszej obronie pasa FEN

Dominik Zadora (21-7) będzie rywalem Łukasza Pławeckiego (22-14-1) podczas gali Fight Exclusive Night 23, która 12 stycznia odbędzie się w Lubinie. „Boom Boom” tym samym po raz pierwszy stanie przed obroną tytułu mistrzowskiego w formule K-1. Limit wagowy tego starcia to 77 kilogramy.

Zadora do czterokrotny mistrz Polski w Muay Thai oraz zdobywca pasa zawodowego mistrza Europy w kickboxingu. Fighter trenujący na co dzień we Wrocławiu może pochwalić się tytułem wicemistrza świata w kickboxingu, jest również zdobywcą Pucharu Świata w tej samej dyscyplinie. Wielu ekspertów sportów uderzanych uważa go za jednego z najbardziej widowiskowo walczących zawodników w naszym kraju.

Zadora jest na co dzień zawodnikiem zrzeszonym w DSF Kickboxing Challenge i jego występ na gali FEN 23 będzie kontynuacją współpracy pomiędzy federacjami w zakresie wymiany zawodników walczących w formule K-1.

Pławecki to mistrz federacji FEN w kategorii do 77 kilogramów. W maju 2018 roku w pojedynku o pas pokonał decyzją sędziów Wojciecha Wierzbickiego. „Boom Boom” jest bardziej doświadczony od Zadory, gdyż ma aż 37 pojedynków na swoim koncie. W 2017 roku stoczył pięć walk, z czego trzy ostatnie wygrał. W 2018 dołożył kolejne trzy zwycięstwa z rzędu. Występ w Lubinie będzie jego drugim pod banderą FEN.

Kibice K-1 znowu będą mieli coś wyjątkowego dla siebie. Pławecki z Zadorą to starcie, które musi odbyć się na naszej gali. Dominik to wymagający rywal, ale z takimi też chce się mierzyć Łukasz, który w ostatnim czasie wygrywa walkę za walką i jest nie do zatrzymania. Tą konfrontacją wyłonimy najlepszego Polaka w tej kategorii wagowej – powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANKIETA

Czy Rafał Kijańczuk w 2019 roku zdobędzie tytuł mistrza M-1 Global?

Zobacz wyniki

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.