Babilon MMA 9: Weteran UFC, Paweł Pawlak poznał rywala
Polskie MMA

Babilon MMA 9: Weteran UFC, Paweł Pawlak poznał rywala

– W juniorach młodszych grałem w piłkarskiej reprezentacji Polski i dziś może strzelałbym gole w dorosłej kadrze, ale z moją determinacją stać mnie na sukcesy w MMA – mówi Tomasz Romanowski przed walką z Pawłem Pawlakiem na gali Tomasza Babilońskiego „Babilon MMA 9”, która odbędzie się 16 sierpnia w Międzyzdrojach. Transmisja w sportowych kanałach Polsatu.

Wiele lat temu znalazłem się w kadrze narodowej U-17 prowadzonej przez słynnego napastnika Dariusza Dziekanowskiego. Grałem mecze z Ukraińcami w jednym zespole z kilkoma znanymi dziś piłkarzami ekstraklasy. Największą karierę zrobił Maciej Makuszewski. Może i ja strzelałbym gola w dorosłej kadrze, ale jako młody chłopak stwierdziłem, że poszukam jednak nowego, jeszcze ciekawszego sportu i postawiłem na Mieszane Sztuki Walki – powiedział 30-letni Tomasz Romanowski.

W zawodowej karierze w MMA stoczył 15 walk (bilans 8-7), chociaż niedługo minie 10 lat od jego debiutu. Zawodnik ze Stargardu ma nadzieję, że przełom okaże się zwycięstwo na „Babilon MMA 9” z Pawłem „Plastinho’” Pawlakiem (15-4) w kategorii półśredniej.

Paweł Pawlak to mocny zawodnik z przeszłością w UFC, a o to o czymś świadczy. Wierzę, że jestem w stanie go pokonać, tak jak kilka lat temu wygrałem z Danielem Skibińskim. Pawlak ze „Skibą” przegrał, więc w takim korespondencyjnym pojedynku jestem lepszy. Oczywiście to był stary Daniel Skibiński i stary Tomek Romanowski, teraz jesteśmy innymi zawodnikami i byłoby dobrze zmierzyć się jeszcze raz. Wtedy zweryfikujemy naszą dzisiejszą formę i umiejętności sportowe – powiedział Tomasz Romanowski.

Jego kariera w MMA jest pełna wzlotów i upadków, seryjnie wygrywał, ale i przegrywał swoje walki. Ostatnią porażkę poniósł 2 lat temu. Od tego czasu odniósł 3 kolejne zwycięstwa. Na co dzień trenuje w rodzinnym Stargardzie oraz w Berserkers Szczecin pod Piotra Bagińskiego okiem, wybitnego specjalisty w ju-jitsu i grapplingu.

W stójce też sobie dobrze radzę, a będzie jeszcze lepiej. Właśnie rozpoczynam zgrupowanie z bokserami drużynowego Mistrza Polski Skorpiona Szczecin. Jeśli chodzi o pięściarstwo, nie znalazłbym lepszego klubu w Polsce z tak dużą liczbą utytułowanych zawodników. Wrócę z obozu w Szczecinku dużo mocniejszy boksersko i zamierzam to pokazać 16 sierpnia w Międzyzdrojach – przyznał rywal Pawła Pawlaka.

Tomasz Romanowski nie zamierza siebie stawiać w roli faworyta, zdaje sobie sprawę ze swojej pozycji. Doskonale pamięta też czasy, kiedy przez kilka lat nie wygrał ani jednego pojedynku.

– Ale to już przeszłość. Z moją determinacją jestem w stanie zajść daleko w MMA. Dla mnie walka w Amfiteatrze w Międzyzdrojach to świetny sprawdzian z byłym zawodnikiem UFC i szansa na kontynuację passy zwycięstw. Zapowiada się dobra walka. Pawlak jest bardzo dobrym wojownikiem o mocno nieprzewidywalnym stylu w MMA. Nie ma specjalnie słabych stron, ale postaram się znaleźć sposób na niego. Jestem gotowy sprawić niespodziankę, zwłaszcza, że prawdopodobnie w październiku ponownie wejdę do klatki i chciałbym aby to było po zwycięstwie w Międzyzdrojach – dodał Tomasz Romanowski.

Podkreślił także, że z obecnym podejściem i dyspozycją ma szansę na spore wyzwania w MMA i takich oczekuje. – Bardzo dobrze mi się współpracuję również z dietetykiem Jonathanem Kujawą, osobą ze sportów walki, czuję się bardzo dobrze pod każdym względem – mówił.

W walce wieczoru na „Babilon MMA 9” związany z organizacją Tomasza Babilońskiego Michał Kita (18-10-1) spotka się w wadze ciężkiej z Brazylijczykiem Ednaldo Oliveirą (19-4-1). Na tej gali walczyć będą także między innymi Piotr Niedzielski, Łukasz Sudolski oraz Kamil Oniszczuk.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANKIETA

Kto wygra walkę wieczoru FEN 26 we Wrocławiu?

Zobacz wyniki

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.