Sensacyjnie zmiany w karcie walk gali FEN 12 : Kickboxing News
Kickboxing

Sensacyjne zmiany w karcie walk gali FEN 12 Feel the Force we Wrocławiu!

Przy gotowej i całkowicie skompletowanej już karcie walk gali FEN 12 Feel the Force, która odbędzie się w najbliższy piątek, 20 maja, we Wrocławiu, dotarła do nas zaskakująca informacja o poważnym stanie zdrowia Pawła Biszczaka, pretendenta do pierwszego tytułu mistrza wagi średniej FEN w formule K-1 Rules. W związku z tym organizacja Fight Exclusive Night pragnie poinformować o zmianie jaka nastąpi w karcie walk.

Nowym pretendentem do mistrzowskiego pasa FEN zostanie aktualny Mistrz Europy WAKO-Pro, Wojciech Wierzbicki z CSW Kick-Fighter Zgorzelec, i to on zmierzy się z reprezentującym Belgię Zakarią Baitarem. Decyzją władz organizacji walka będzie miała status pojedynku o Tymczasowy Pas Wagi Średniej, a jej zwycięzca zmierzy się Pawłem Biszczakiem, po jego dojściu do pełni formy.

Jak poinformował nas 27-letni Wojciech Wierzbicki i jego sztab – jest on gotowy do najpoważniejszego wyzwania w swojej karierze. Zawodnik ze Zgorzelca dwukrotnie już występował na arenie FEN pokonując na punkty Portugalczyka Janu Malkriado Cruza i wielokrotnego Mistrza Polski Łukasza Rambalskiego. Zgłaszał nam też swoje aspiracje do tego tytułu. Wobec tak poważnej sytuacji wyszliśmy temu naprzeciw.

Wierzbicki na gali FEN 12 miał zmierzyć się początkowo z Kamilem Jenelem z Paco Katowice, ale ponieważ stał się pretendentem do jednego z najpoważniejszych tytułów w historii FEN, w tym pojedynku zastąpi go będący w rezerwie – wicemistrz świata Muaythai IFMA i jeden z największych talentów polskich sportów walki Oskar Staszczak z Raczadam Kraków. 23-letni podopieczny trenera i zarazem prezesa Polskiego Związku Muaythai od dawna był na celowniku matchamkerów Fight Exclusive Night i będzie miał szansę potwierdzić swój talent.

fen12-staszczak-vs-jenel

-Ta sytuacja nas mocno zaskoczyła, ale byliśmy przygotowani na wszystkie warianty” – powiedział prezes Paweł Jóźwiak w obliczu tak poważnego wyzwania przed jakim stanął FEN. „Mieliśmy przygotowanych zawodników rezerwowych do głównych walk i niestety doszło do tego scenariusza. Nieszczęście jednych jest szczęściem innych. Takie jest życie. Wierzbicki chciał walki o pas już po gali FEN 10, kiedy pokonał Łukasza Rambalskiego. Rambalskiego pokonał też Zakaria Baitar – czy może być lepszy kandydat? Poza tym jest w 200% formie, bo miał walczyć z Jenelem, a zwycięstwo dałoby mu pełne prawo do walki o pas. Oskar Staszczak to jest nasz polski „as z rękawa”. Dziś mogę ujawnić, że prawdopodobnie znajdzie się on w największej światowej organizacji Kickboxingu jaką jest potężna chińska Kunlun Fight. To takie kickboxerskie UFC. To świetna informacja dla prawdziwych fanów Kickboxingu i Muay Thai, iż wcześniej zawalczy u nas – uzupełnił swoją wypowiedź prezes.

Mamy nadzieję, że pojedynki jakie widzowie obejrzą w dniu 20 maja 2016 roku przejdą do historii polskich Sztuk Walki. To będzie pełen emocji wieczór twardych walk Kickboxingu i MMA. Na pewno zapisze się on w pamięci kibiców. Nie powinno Was tam zabraknąć!

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach www.eventim.pl i www.kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ANKIETA

Czy Rafał Kijańczuk w 2019 roku zdobędzie tytuł mistrza M-1 Global?

Zobacz wyniki

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.

Powered by BELTOR.eu.

Copyright © 2015 Strefa Sztuk Walki. Wszystkie prawa zastrzeżone.