Igor Jakubowski wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich
Wszystkie

Igor Jakubowski wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro

Igor Jakubowski to jeden z dwóch polskich bokserów, którzy polecą na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro. Polak pod koniec czerwca zwyciężył turniej eliminacyjny w Baku i awansował do najlepszej „18” pięściarzy wag ciężkiej, którzy w Brazylii powalczą o medal.

Bokser z Konina paszport do Rio wywalczył, zwyciężając kolejno czterech rywali. W drodze do finału w pokonanym polu zostawił on kolejno Josipa Filipiego, Seydę Kasera i Abdeljalila Abouhamadę. W finale Polak zmierzył się z Julio Castillo z Ekwadoru, który na swoim  koncie miał już występ na poprzednich igrzyskach i szereg medali w mistrzostwach Ameryki Południowej. Jakubowski po trzech rundach jednogłośnie pokonał na punkty przeciwnika (3x 29-27).

Radości z sukcesu Igora Jakubowskiego nie krył jego trener, a zarazem jedna z najbardziej zasłużonych postaci polskiego pięściarstwa – Zbigniew Raudo. Tym samym 24-latek dołączył do Tomasza Jabłońskiego (waga średnia), który kwalifikację do Rio de Janeiro wywalczył dużo wcześniej. Obydwaj pięściarze to czołowi zawodnicy polskiej Husarii w zawodach z cyklu World Series of Boxing.

O przepustkę na do IO 2016 walczy obecnie jeszcze Matuesz Tryc (waga półciężka) na turnieju w wenezuelskim Vargas.

Kliknij aby skomentować

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Popularne

FACEBOOK

Nadszedł czas, aby ten świat wojowników został doceniony i uhonorowany marką o której każdy zawodnik będzie mówił z dumą. Wszystkie produkty BELTOR: suplementy, odzież i akcesoria są specjalnie projektowane dla tych, którzy utożsamiają się ze światem sportów walki.